KPP Wolsztyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Zgłoś przestępstwo lub wykroczenie
Policja e-usługi
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Dokumenty Zastrzeżone
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 2. Przemęt/Siekówko - Narkotyki i alkohol za kierownicą

  W czwartkowy wieczór funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie dwukrotnie interweniowali wobec uczestników ruchu drogowego, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu i narkotyków. W obu przypadkach kierującym zakazano dalszej jazdy oraz wszczęto postępowania, których materiały trafią do sądu. Karą może być wysoka grzywna, a nawet więzienie.

 3. Wolsztyn - Trzy rażące wykroczenia w niespełna 2 lata, a w konsekwencji utrata prawa jazdy

  Nadmierna prędkość, z jaką poruszał się młody mężczyzna kierujący BMW zapoczątkowała sekwencję zdarzeń, których konsekwencją było zatrzymanie mu prawa jazdy i ukaranie wysokim mandatem. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Wolsztynie. Młody kierowca, by zasiąść za kierownicą będzie musiał ponownie zdobyć do tego uprawnienia.

 4. KWP - Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej

  Z okazji 104. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz Święta Korpusu Służby Cywilnej policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w Sali Ziemi, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Udział w niej wzięli zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy Policji – przedstawiciele wszystkich jednostek organizacyjnych Policji województwa wielkopolskiego. Wśród obecnych znaleźli się również policjanci z Wolsztyna.

 5. Powiat - (Nie)Trzeźwy Poranek

  Wczoraj rano policjanci wolsztyńskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań skontrolowano ponad 300 kierowców, z których czterech - jak wykazały badania - zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Każdy z nich poniesie konsekwencje swej nieodpowiedzialnej decyzji o kierowaniu pod wpływem alkoholu.

 6. Wolsztyn - Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

  Dziś - w piątek - w Domu Dziennego Pobytu Senior + odbyła się debata społeczna, do której zaproszeni zostali seniorzy z gminy Wolsztyn. Prowadzący debatę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Wolsztyna zanotowali uwagi i sugestie obecnych dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Spotkanie było też okazją do przypomnienia o zmianach w przepisach prawa o ruchu drogowym, które weszły w życie we wrześniu bieżącego roku.

 7. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Przed nami zbliżająca się wielkimi krokami zmiana pogody. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 8. Bucz/Biskupice - Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przewodów telekomunikacyjnych

  W sobotni poranek dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia kradzieży napowietrznej linii telekomunikacyjnej w okolicy Bucza. Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi z Posterunku Policji w Przemęcie. Mundurowi potwierdzili, że linia jest zerwana, a chwile później zatrzymali ukrywającego się w zaroślach mężczyznę. Jak się później okazało przedstawione mu zarzuty nie dotyczyły wyłącznie usiłowania kradzieży.

 9. Wolsztyn - Otwarto przejazd przez rondo turbinowe przy Urzędzie Skarbowym

  W Wolsztynie oddane zostało do użytku nowe rondo. Jest ono umiejscowione w ciągu drogi krajowej numer 32 oraz ulic Gajewskich i Fabrycznej. Jest to rondo turbinowe – pierwsze tego typu rozwiązanie drogowe w naszym mieście. Ponieważ jest to nowe dla nas wszystkich rozwiązanie wspólnie z redakcję portalu Wolsztyn 112 postanowiliśmy nagrać mini poradnik o tym jak bezpiecznie korzystać z ronda turbinowego.

 10. Realizacja działań w projekcie pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”

  18 października br. już po raz 16. obchodziliśmy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji wraz z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji przypomnieli o trwających działaniach w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

Powrót na górę strony