KPP Wolsztyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Zgłoś przestępstwo lub wykroczenie
Policja e-usługi
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Dokumenty Zastrzeżone
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 2. UWAGA! Zaginiona nastolatka została odnaleziona

 3. Wolsztyn - Kontrola drogowa z trudnym do przewidzenia finałem

  O tym, jak zaskakująca potrafi być kontrola drogowa przekonali się dzisiejszej nocy policjanci Wydziału Prewencji, którzy zatrzymali kierującą Suzuki Swift kobietę. Zatrzymanie poprzedziło zgłoszenie innej uczestniczki ruchu drogowego wskazujące, że kobieta może być pod wpływem alkoholu. Gdy policjanci podeszli do zatrzymanego auta zobaczyli za kierownicą … siostrę zakonną. Jej zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu.

 4. Wolsztyn - Pożegnanie przechodzących na emeryturę Pani Haliny Andrzejewskiej i kom. Rafała Płóciniczaka

  Policjanci i pracownicy cywilni wolsztyńskiej jednostki policji pożegnali w minionym tygodniu dwoje współpracowników. Z mundurem pożegnał się dyżurny, kom. Rafał Płóciniczak, na zasłużoną emeryturę przeszła też Pani Halina Andrzejewska, pracownik Zespołu Finansów, Transportu i Informatyki.

 5. Siedlec - Policjanci zabezpieczyli skradzionego w Niemczech Volkswagena

  Podczas rejestracji kupionego za granicą samochodu jego właściciel dowiedział się, że blankiet dowodu rejestracyjnego auta został skradziony , co mogło wskazywać na nielegalne pochodzenie pojazdu. Przekazana wolsztyńskim policjantom informacja doprowadziła do ustalenia, że auto zostało skradzione na terenie Niemiec. Samochód został zabezpieczony, a wiadomość o tym trafiła do tamtejszych policjantów.

 6. Wolsztyn - Komendant Robert Bekier przeszedł na emeryturę

  Po niemal 32 latach w mundurze, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier przeszedł na emeryturę. W uroczystej zbiórce zorganizowanej w piątek 24 lutego, podczas której Komendant pożegnał się wolsztyńską jednostką wzięli udział zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy cywilni KPP w Wolsztynie. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń oraz określenia planów na przyszłość. Obowiązki komendanta powierzone zostały dotychczasowemu zastępcy, podinsp. Krzysztofowi Krawczykowi.

 7. Gmina Siedlec - Policjanci zatrzymali ukrywającego się pod podłogą mężczyznę

  Używając sportowej metafory, w starciu przestępczej pomysłowości z policyjną determinacją, lepsi okazali się policjanci. Poszukiwany od ubiegłego roku mieszkaniec gminy Siedlec do wczoraj ukrywał się przed organami ścigania. Zatrzymali go policjanci z Sulechowa i Wolsztyna, a przestępcy nie pomogła nawet specjalnie przygotowana skrytka pod podłogą, w której się ukrył. Teraz za popełnione wcześniej przestępstwa trafi do więzienia.

 8. Wolsztyn - Dyżurowali, by promować służbę w Policji

  Dziś w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wolsztynie zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dyżurowali przedstawiciele wolsztyńskiej jednostki policji, którzy promowali zawód policjanta. Dla zainteresowanych służbą w Policji przygotowano materiały informacyjne dotyczące procesu rekrutacji oraz warunków, na jakie może liczyć kursant, a następnie policjant. Informacje zawierały między innymi wysokość podniesionego od 1 marca uposażenia.

 9. Przemęt - Zmiany w przemęckim posterunku

  Dwudziesty i dwudziesty pierwszy lutego były niezwykle ważnymi dniami dla policjantów Posterunku Policji w Przemęcie. Stało się tak za sprawą przechodzącego na emeryturę asp.sztab. Roberta Jakowczyca oraz powołanego na jego miejsce st.asp. Daniela Kudłaszyka. Żegnający się z mundurem były kierownik będzie mógł skupić się na aktywnościach, na które zwykle brakowało mu czasu, zadaniem nowo powołanego kierownika, będzie kontynuacja działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Przemęt.

 10. Jaromierz - Uderzył samochodem w drzewo

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej w okolicy Jaromierza, gdzie kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Policjanci ustalili, że kierujący był trzeźwy. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został zbadany. Szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Powrót na górę strony