KPP Wolsztyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Siedlec - Ukradł złotą biżuterię, poniesie konsekwencje

  W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali nastolatka podejrzewanego o kradzież biżuterii na szkodę mieszkanki Siedlca. Policjanci odzyskali skradzione precjoza, które mężczyzna zdążył spieniężyć w jednym z wolsztyńskich lombardów. Dodatkowo podczas przeszukania domu, w którym przebywał zabezpieczono niewielką ilość amfetaminy i marihuany. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 2. Wolsztyn - Groźne zderzenie. Ranna została nastolatka

  Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z ulicą Poniatowskiego w Wolsztynie. Uczestniczka zdarzenia – kierująca motorowerem nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do wolsztyńskiego szpitala. Sprawca zdarzenia, jak ustalili policjanci był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

 3. Adamowo - Potrącenie rowerzysty

  Wczoraj w godzinach popołudniowych w Adamowie doszło do zdarzenia, w którym ranny został nastoletni rowerzysta. Sprawca zdarzenia – kierujący samochodem osobowym mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a w sprawie wszczęli postępowanie przygotowawcze.

 4. Wolsztyn - Przywłaszczył pieniądze pozostawione w bankomacie

  Mężczyzna stojący przed bankomatem wykorzystał roztargnienie wypłacającego gotówkę i przywłaszczył pozostawione przez niego pieniądze. Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia bieżącego roku w Wolsztynie. Policjanci ustalili, kim jest sprawca i przedstawili mu zarzut przywłaszczenia. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 5. Starkowo - Alkohol i jazda za kierownicą nie są i nigdy nie będą dobrym połączeniem

  Wypity alkohol i kierowanie pojazdem nigdy nie są dobrym połączeniem. Dowodem na to jest zdarzenie, do którego doszło w minioną niedzielę w Starkowie, gdzie kierujący autem doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w organizmie kierującego samochodem znajdowało się ponad 2,3 promila alkoholu. Konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być do nieodpowiedzialnego kierowcy bardzo surowe.

 6. Wolsztyn/Rostarzewo - Jeden dzień, dwa rowery i dwa zarzuty kradzieży

  W minionym tygodniu mieszkanka Wolsztyna powiadomiła wolsztyńskich policjantów o kradzieży należącego do niej roweru. Wystarczyła krótka chwila na zakupy w centrum miasta, by niezabezpieczony jednoślad padł łupem złodzieja. Policjanci zabezpieczyli nagrania z pobliskich ulic, a amator cudzej własności został rozpoznany przez jednego z dzielnicowych. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie kolejną kradzież roweru, której dopuścił się w Rostarzewie.

 7. Wolsztyn - Odblaskowe maluchy swiecą przykładem

  Dziś na wolsztyńskim Rynku odbyła się impreza pod nazwa "Odblaskowy maluch", której organizatorem był Urząd Miasta i Wolsztyński Dom Kultury. Podczas niecodziennego spotkania około czterystu uczniów klas pierwszych z gminy Wolsztyn otrzymało kamizelki odblaskowe. Podczas wydarzenia ogłoszone zostały też wyniki konkursu plastycznego pn. „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Dopisała pogoda i świetne humory najmłodszych i ich opiekunów.

 8. Wolsztyn - Webinarium dla seniorów dotyczące bezpieczeństwa w Internecie

  Zgodnie z zapowiedzią wczoraj (4 września) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wolsztynie odbyło się webinarium poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu seniorów w Internecie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wolsztyńskiej Rady Seniorów oraz osoby zainteresowane tematyką cyberzagrożeń i sposobami ich skutecznego unikania.

 9. Wolsztyn - Wiberoo, akcja znakowania rowerów

  WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower, to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. W Wolsztynie najbliższa akcja znakowania zaplanowana została na wtorek, 12 września. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. W jaki sposób przystąpić do usługi WIBEROO?

 10. Chobienice - Uroczysty apel inaugurujący akcję Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa

  Wczoraj w Szkole Podstawowej w Chobienicach odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, policjanci KPP w Wolsztynie oraz strażacy OSP Chobienice. Przyczynkiem do wizyty gości wśród uczniów i kadry nauczycielskiej szkoły była realizowana przez WORD w Lesznie akcja Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa, do której przystąpiła placówka.

Powrót na górę strony