KPP Wolsztyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 2. Wolsztyn - Otwarto przejazd przez rondo turbinowe przy Urzędzie Skarbowym

  W Wolsztynie oddane zostało do użytku nowe rondo. Jest ono umiejscowione w ciągu drogi krajowej numer 32 oraz ulic Gajewskich i Fabrycznej. Jest to rondo turbinowe – pierwsze tego typu rozwiązanie drogowe w naszym mieście. Ponieważ jest to nowe dla nas wszystkich rozwiązanie wspólnie z redakcję portalu Wolsztyn 112 postanowiliśmy nagrać mini poradnik o tym jak bezpiecznie korzystać z ronda turbinowego.

 3. Stary Widzim-Kębłowo - Mandat i utrata prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

  Sporą nieodpowiedzialnością popisał się wczoraj 19-letni mieszkaniec Świętna zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Powodem policyjnej interwencji przeprowadzonej pomiędzy Starym Widzimiem, a Kębłowem była jazda z nadmierną prędkością. Mężczyzna pędząc 141 km/h poza obszarem zabudowanym naraził się na grzywnę w postaci mandatu oraz 10 punktów karnych, które przesądzą o utracie prawa jazdy.

 4. Powiat - Zachowajmy bezpieczeństwo podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań

  Od początku kwietnia trwa w całym kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jego podstawową formą jest samospis internetowy, a uzupełniającą spis prowadzony telefonicznie. Spis jest obowiązkowy, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować może karą administracyjną. Zanim zaczniemy udzielać informacji o sobie, zapoznajmy się z zasadami spisu i zachowajmy czujność, aby nie paść ofiarą oszustów, których głównym celem jest wyłudzenie naszych danych.

 5. Bucz - Policyjny pościg za piratem drogowym

  Jazda z prędkością ponad 130 km/h w terenie zabudowanym okazała się wstępem do dalszych wydarzeń, które wczoraj (21 kwietnia) stały się udziałem mężczyzny kierującego Volkswagenem Passatem. Policjanci, którzy nakazali mu zatrzymanie się do kontroli drogowej zmuszeni zostali do podjęcia pościgu. Mężczyźnie, który zakończył jazdę rozbijając swój samochód grozi do 5 lat więzienia.

 6. Gościeszyn - Podczas zabawy znaleźli pistolet

  Na niecodzienne znalezisko natrafili podczas wczorajszej (13 kwietnia) zabawy dwaj chłopcy - mieszkańcy Gościeszyna. Chłopcy przygotowując się do budowy "bazy" znaleźli pistolet z okresu drugiej wojny światowej. Na miejsce wezwani zostali wolsztyńscy policjanci.

 7. Wolsztyn - Poszukiwania 6-letniej dziewczynki

 8. Chobienice-Przyprostynia - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

  Kierujący Toyotą Yaris mężczyzna na prostym odcinku drogi pomiędzy Chobienicami a Przyprostynią z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez policję i straż pożarną.

 9. Bucz - Kierował "fikcyjnym" Citroenem

  Wychwycona przez policjantów drogówki niezgodność w roku produkcji i we wskazaniu licznika pojazdu doprowadziła ich do zaskakujących wniosków. Policjanci weryfikując jego indywidualne cechy ustalili, że jest on wyposażony w tablice rejestracyjne innego pojazdu. Jak się finalnie okazało auto zgodnie z numerem rejestracyjnym powinno być znacznie „młodsze”, obowiązkowo ubezpieczone i dopuszczone do ruchu po przeprowadzonym badaniu technicznym. Wszystko to okazało się jednak fikcją.

 10. Prezentacja platformy Pyrek w szkołach na terenie gminy Wolsztyn

  W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji" została uruchomiona platforma Sierżanta Pyrka. Jest to strona internetowa dedykowana uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących na co dzień z policją, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.