Aktualności

Chobienice-Babimost - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym, Siedlec o krok od tragedii

smiertelnyW miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do kilku groźnych wypadków i kolizji. W najtragiczniejszym ze zdarzeń śmierć poniosła kierująca osobowym mercedesem kobieta. Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie na trasie Chobienice – Babimost. Zaledwie dwa dni później o krok od tragedii znaleźli się kierowca i dwaj pasażerowie VW Golfa, który po nieostrożnym wyprzedzaniu innego pojazdu zakończył swoją jazdę na  drzewie …
 
smiertelny
 
13.11.2015r. ok.godz. 17:00 na drodze pomiędzy Chobienicami, a Babimostem doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła kierująca osobowym mercedesem 47-letnia mieszkanka Poznania. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że w wypadku poza kobietą uczestniczył 42-letni mieszkaniec Babimostu, kierujący Mercedesem GLK.
 
Mężczyzna z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i złamaniami mostka i stawu skokowego przetransportowany został do szpitala w Nowym Tomyślu.

Okoliczności i przyczyna zdarzenia badane są przez KPP w Wolsztynie pod nadzorem prokuratora.Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z KPP w Wolsztynie ul. Dworcowa 1, tel. 68 347 52 88.

15.11.2015r. ok.godz.21:30 na ul. Lipowej w Siedlcu doszło do wypadku drogowego z udziałem kierujących i pasażerów VW Golfa. Na podstawie informacji zebranych przez policjantów na miejscu zdarzenia, ustalono, że bezpośrednią jego przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności przez 18-letniego kierowcę volkswagena podczas podjętego manewru wyprzedzania Daewoo Lanosa.

Kierowca - mieszkaniec Tuchorzy - w trakcie manewru stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Uderzenie spowodowało obrażenia zarówno kierowcy, jak i jego dwóch pasażerów, którzy z wielomiejscowymi stłuczeniami ciała i wstrząśnieniem mózgu trafili do szpitala. Jak wykazało badanie alkotestem kierowca auta był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano mu prawo jazdy.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie. 

Powrót na górę strony