Aktualności

Stary Widzim - Awantura zakończona tymczasowym aresztem

Data publikacji 10.07.2024

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia interwencji domowej. Jej konsekwencją było zatrzymanie agresora, który  nie tylko wszczął awanturę ze swoimi rodzicami ale również ranił wystrzelonymi z pistoletu pneumatycznego plastikowymi pociskami sąsiada, który pospieszył im z pomocą. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 3 lat więzienia.

01.07.2024 r. ok.godz. 17:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o awanturze domowej, do której doszło w Starym Widzimiu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pomiędzy przebywającym na posesji małżeństwem, a ich 23-letnim synem doszło do kłótni. W jej trakcie młody mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, szarpał i popychał rodziców.

Kobieta nie mogąc sobie poradzić z agresorem zaczęła wzywać pomocy. Na wołanie zareagował sąsiad. Obecność mężczyzny i podjęte przez niego działania spowodowały, że 23-latek stał się jeszcze bardziej agresywny. W pewnym momencie oddał w kierunku sąsiada kilka strzałów z rewolweru pneumatycznego.  Plastikowe pociski raniły go w okolice klatki piersiowej i brzucha, powodując szczęśliwie niegroźne obrażenia ciała. Pomimo tego mężczyźnie udało się obezwładnić agresora, który po przebadaniu w wolsztyńskim szpitalu został zatrzymany i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki policji, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, w ramach którego zabezpieczyli użyty przez 23-latka rewolwer, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali osoby uczestniczące w zajściu.

Podjęte już na tym etapie czynności pozwoliły również na postawienie mu zarzutu dotyczącego zmuszania do określonego zachowania żony interweniującego sąsiada, której groził użyciem wobec niej rewolweru.  

3 lipca Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt  na okres 3 miesięcy. W tym czasie policjanci KPP w Wolsztynie prowadzić będą kolejne czynności w tej sprawie. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony