Aktualności

Wolsztyn - Zbyt szybka jazda zakończyła się dachowaniem

Data publikacji 01.07.2024

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków. Dziś we wczesnych godzinach porannych z tej właśnie przyczyny doszło do zdarzenia, spowodowanego przez kierującą Fordem kobietę. Policjanci ukarali ją  tysiączłotowym mandatem.

01.07.2024 r. ok.godz. 05:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na al. Niepodległości w Wolsztynie. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji ustalili, że kierująca Fordem Mondeo 30-letnia mieszkanka Zbąszynka w następstwie niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, uderzyła w słup z panelem fotowoltaicznym, a następnie dachowała. Kobiecie z pomocą pospieszyli inni kierowcy oraz personel marketu, obok którego doszło do zdarzenia. Osoby, które zatrzymały się, by udzielić pomocy pomogły jej również w wyjściu z samochodu. Jak się okazało kobieta nie odniosła obrażeń. Była trzeźwa. Policjanci ukarali ją mandatem w wysokości 1000 złotych.

Zdarzenie pokazuje, jak istotna dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest prędkość, z jaką się poruszamy oraz, że nie warto przeceniać swoich umiejętności za kierownicą. Szybka i niedostosowana do warunków drogowych jazda, a niejednokrotnie nierespektowanie ograniczeń prędkości wyrażonych znakami drogowymi, to jedne z najczęściej występujących przyczyn zdarzeń drogowych. Każdy z kierujący może mieć realny wpływ na ograniczenie liczby tego typu zdarzeń – wystarczy tylko ( i aż) nieco zwolnić.

  • Miejs e zdarzenia drogowego. Powalony słup z panelem fotowoltaicznym. Na drugim planie radiowóz oznakowany.
  • Samochód Ford Mondro uszkodzony w wyniku zdarzenia stoi na parkingu przed marketem
Powrót na górę strony