Aktualności

Powiat - Policyjna akcja "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 01.07.2024

Dziś polska Policja w całym kraju prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

01.07.2024 r. na terenie powiatu wolsztyńskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin rannych prowadzą działania "Prędkość". Działania te wpisują się w ogólnokrajową akcję pod tą samą nazwą, której głównym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości, a tym samym ograniczenie czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Podczas dzisiejszej akcji, według danych na godzinę 13:00 mundurowi zatrzymali do kontroli 40 kierujących pojazdami mechanicznymi. Pośród nich 34 poruszało się z nadmierną prędkością. Skutkiem podejmowanych interwencji były nakładane na piratów drogowych mandaty i zapisywane na ich kontach punkty karne.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

  • Stojący przy motocyklu policjant mierzy prędkość pojazdów na drodze
  • Stojący przy radiowozie policjant mierzy prędkość pojazdów na drodze
Powrót na górę strony