Wiadomości

Wolsztyn - Cenny zakup dla wolsztyńskich policjantów

Data publikacji 06.04.2017

Dziś, w czwartek 6 kwietnia, wolsztyńscy policjanci wzbogacili się o dwa nowe analizatory wydechu oraz przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła szyb samochodowych. Z pozyskanych nowości korzystać będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Zakupy sfinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a ich przekazania dokonał dyrektor Stanisław Wojciak.

06.04.2017r. w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie odbyło się spotkanie kierownictwa jednostki z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie. Okazją do spotkania, w którym udział wzięli również Starostw Wolsztyński Janusz Frąckowiak i Wicestarosta Piotr Krajewski było przekazanie wolsztyńskim stróżom prawa zakupionych przez leszczyński WORD dwóch specjalistycznych alkotestów Alco-Blow Premium oraz przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła szyb samochodowych.

Pozyskane urządzenia przekazane zostały na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkom. Krzysztofa Krawczyka oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Piotra Horowskiego. Przedstawiciele kierownictwa wolsztyńskich stróżów prawa nie kryli zadowolenia z nowych nabytków. Jak podkreślili, dzięki tego typu urządzeniom możliwe będzie jeszcze skuteczniejsze prowadzenie działań zapewniających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Policjanci WRD dzięki użytkowanym obecnie analizatorom wydechu, popularnie nazywanymi „świeczką” przeprowadzili w minionym roku niemal 24.000 kontroli stanu trzeźwości. Urządzenie pozwala w przeciągu kilku sekund na stwierdzenie czy w powietrzu wydychanym przez kierującego znajduje się alkohol.

Równie istotny dla bezpieczeństwa kierujących, a jednocześnie niezwykle rzadko znajdujący się w dyspozycji policjantów jest przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła szyb samochodowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przednie i boczne powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70 %. W przypadku gdy szyby będą przepuszczały za mało światła do wnętrza pojazdu policjant będzie zmuszony zatrzymać pojazd. 

Panowie Stanisław Wojciak - Dyrektor WORD w Lesznie oraz Zbigniew Haupt - Specjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD odebrali z rąk nadkom. Krzysztofa Krawczyka okolicznościowe adresy, w których wyrażono słowa uznania za ich wkład w działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu wolsztyńskiego.

Do podziękowań w imieniu samorządu powiatowego dołączyli panowie Janusz Frąckowiak i Piotr Krajewski Starosta i Wicestarosta Wolsztyński.

Powrót na górę strony