Wiadomości

Wolsztyn - Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 06.04.2017

Dziś – 6 kwietnia – w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka w Wolsztynie przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele 8 szkół podstawowych, 7 gimnazjów oraz 3 szkół średnich.

W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Kacper Zalisz i Jędrzej Waligórski z Obry uzyskując 25 punktów. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistów osiągnął Igor Horowski z Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie, który również uzyskał maksimum poprawnych odpowiedzi. 

Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu przeprowadzone zostały na arenie głównej MSS Świtezianka. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód złożony ze slalomu,  równoważni, „tarki” i „łezki”. Konkurencje te jak się okazało nie należały do najłatwiejszych, co jest już tradycją konkursu. Poziom przygotowania zawodników był w tym roku jednak najwyższy od lat i z 62 zawodników, aż trzem udało się przejechać tor bezbłędnie.

Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wspomagani przez przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali cennych wskazówek uczestnikom turnieju. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy i drobne upominki. Laureaci, którzy zajęły premiowane miejsca nagrodzeni zostali rowerami górskimi, wyposażeniem rowerowym oraz sprzętem turystycznym ufundowanym przez Starostę Powiatowego w Wolsztynie, Burmistrza Wolsztyna, Wójta Gminy Siedlec oraz  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom złożyli zaproszeni goście reprezentujący lokalne samorządy, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, a w imieniu organizatorów wiceszef wolsztyńskich stróżów prawa nadkom. Krzysztof Krawczyk

Podsumowanie tegorocznych zmagań wypadło szczególnie korzystnie dla uczniów z Obry, którzy okazali się najlepsi w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Praca i zaangażowanie młodzieży oraz przygotowującej ją do turniejowych zmagań Pani Justyny Waśko przełożyły się na końcowy sukces.

Teraz pozostaje życzyć triumfatorom równie dobrych wyników podczas startu w etapach wojewódzkich.

 

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki etapu powiatowego:  

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I           SP w Obrze

II          SP nr 1 w Wolsztynie 

III          ZS-P  w Kębłowie

IV         SP w Kaszczorze

V          SP w Siedlcu

VI         SP w Kopanicy

VII        SP w Chobienicach

VIII       SP nr 3 w Wolsztynie

 

GIMNAZJA:

I           Gimnazjum w Obrze

II          Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie

III          Gimnazjum w Tuchorzy

IV         Gimnazjum nr Kaszczorze

V          Gimnazjum w Chobienicach

VI         Gimnazjum w Kopanicy

VII        Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie

  

SZKOŁY ŚREDNIE:

I           ZSRiT w Powodowie

II          ZSZ w Wolsztynie

III         ZSZ w Przemęcie

Powrót na górę strony