Wiadomości

Wolsztyn - Spotkanie z członkiniami Klubu Mam

Data publikacji 03.04.2017

Policjanci wolsztyńskiej jednostki Policji na zaproszenie Klubu Mam gościli dziś w Wolsztyńskim Domu Kultury. Spotkanie było okazją do przybliżenia członkiniom klubu przepisów dotyczących przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Temat zaproponowany przez młode mamy wywołał ożywioną dyskusję na temat bezpieczeństwa najmłodszych.

03.04.2017r. z inicjatywy Wolsztyńskiego Klubu Mam zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Wolsztynie, którego tematem było przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych w kontekście obowiązujących przepisów.

W tematykę spotkania wprowadził st.asp. Wojciech Adamczyk, który zwrócił uwagę na aspekty dotyczące bezpieczeństwa, na które wpływ ma odpowiedni dobór fotelika oraz jego właściwy montaż w pojeździe. Przepisy Kodeksu Drogowego dotyczące odpowiedzialności wynikające z niestosowania się do przepisów omówił mł.asp. Adam Miśko – funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego.

Podczas spotkania wywiązała się ożywiona dyskusja, której tematem nie były wyłącznie kwestie dotyczące fotelików. Panie korzystając z okazji podzieliły się wieloma spostrzeżeniami dotyczącymi uczestnictwa w ruchu drogowym, w tym między innymi temat przewożenia dzieci na rowerach.  

Powrót na górę strony