Wiadomości

Już niebawem rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Data publikacji 05.04.2017

Wraz z nadejściem wiosny, na drogi powiatu wyjechali motocykliści. Wiosenna aura sprzyja miłośnikom dwóch kółek, nie wszyscy jednak w równym stopniu przestrzegają prawo o ruchu drogowym. Dlatego na drogach oprócz „zwykłych” motocykli już niebawem pojawią się także te, którymi poruszają się policjanci wolsztyńskiej drogówki. Policjanci apelują do motocyklistów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego o rozwagę za kierownicą.

Początek kalendarzowej wiosny, to dla policjantów wolsztyńskiej drogówki jak co roku czas, w którym zwiększa się liczba zdarzeń z udziałem motocyklistów. Pomimo tego, że szczyt motocyklowego sezonu jeszcze przed nami odnotowano już zdarzenia z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego.
 
Tragicznie zakończyło się zdarzenie, do którego doszło 26 marca w Starkowie, gdzie kierujący Yamahą 36-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.
 
Zaledwie dwa dni później w Wolsztynie na tzw. "małej obwodnicy" kierujący motocyklem Suzuki nie opanował pojazdu, uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu. W tym zdarzeniu motocyklista nie doznał poważniejszych obrażeń. Jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został 300-złotowym mandatem.
 
W ubiegłym roku na terenie Wielkopolski zaistniały 163 wypadki drogowe z udziałem motocyklistów, gdzie 14 z nich poniosło smierć, a 141 zostało rannych. Równolegle odnotowano 424 kolizje, w których uczestniczyli motocykliści.
 
Aby zapobiegać temu zjawisku i skutecznie ograniczać jego skalę policjanci WRD prowadzić będą działania profilaktyczne oraz kontrolne, wykorzystując do tego celu między innymi policyjne Hondy, które niebawem wyjadą na ulice i drogi naszego powiatu.
 
W przypadku stwierdzenia braków i nieprawidłowości w stanie technicznym, zwłaszcza brak lub wygięcie tablicy rejestracyjnej uniemożliwiające odczytanie numeru rejestracyjnego motocykla oraz uyzasadnionego podejrzenia przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu kontrola drogowa skutkować będzie zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz uniemożliwieniem dalszej jazdy.
 
Policjanci apelują do motocyklistów, ale również do pozostałych uczestników ruchu o rozwagę za kierownicą.
Powrót na górę strony