Wiadomości

Policyjna akcja "Trzeźwy Poranek"

Data publikacji 30.03.2016

997.jpgWczoraj rano policjanci wolsztyńskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” skontrolowano niemal tysiąc kierowców, z których czterech - jak wykazały badania - zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Niewielka liczba kierowców zatrzymanych "na podwójnym gazie" z pewnością może cieszyć, przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu jest to, że dwaj spośród wyeliminowanych z ruchu kierowców kierowało TIR-ami ...

29.03.2016r. we wczesnych godzinach porannych rozpoczęła się cykliczna akcja policjantów drogówki „Trzeźwy Poranek”. Policjantów kontrolujących trzeźwość uczestników ruchu drogowego spotkać można było na drodze krajowej nr 32 przebiegającej przez teren całego powiatu, jak również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu. Pokłosiem działań było zatrzymanie 4 kierujących pojazdami mechanicznymi, z których dwóch znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a dwóch kolejnych w stanie po użyciu alkoholu.
Mężczyźni - mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego, leszczyńskiego i krośnieńskiego - zatrzymani zostali do kontroli w Kopanicy, Obrze i Siedlcu. Ich jazda zakończyła się w miejscach spotkania z policjantami, którzy nieodpowiedzialnym kierowcom zakazali kontynuowania podróży za kierownicą, a także zatrzymali im prawa jazdy. O konsekwencjach, w tym o ewentualnym zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi zadecyduje sąd.
 
Podczas całodniowych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość 987 kierowców.
 
Liczba tych, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie" utrzymuje się na podobnym poziomie, w porównaniu do zatrzymywanych podczas wcześniejszych akcji, co prowadzi do dość obiecujących wniosków dotyczących wzrostu świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie odpowiedzialności karnej oraz współodpowiedzialności za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
 
Niepokoić może jednak fakt obecności wśród zatrzymanych, dwóch kierowców ciągników siodłowych. Ich udział w ewentualnym zdarzeniu drogowym mógłby przełożyć się na niebagatelne straty materialne, a także ofiary w ludziach.
 
Policjanci jak zawsze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę za kierownicą.
 
Powrót na górę strony