Wiadomości

Wolsztyn - "Jabłko czy cytryna" - akcja dzieci oraz policjantów drogówki

Data publikacji 13.05.2015
image019Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie wspólnie z przedszkolakami ze „Słonecznej Piątki” wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej pn. "Jabłko czy cytryna?". Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było, znacząco częstsze wręczanie jabłka niż cytryny …

13.05.2015r. policjanci WRD i dzieci z przedszkola „Słoneczna Piątka” wzięli udział w akcji "Jabłko czy cytryna?", której głównym celem było zwrócenie uwagi kierowców na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk dzieci jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia, cytrynę.

Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i samych dzieci było to, że zaledwie dwóch kierowców zmuszonych było do spożycia bardzo kwaśnej cytryny. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Wszyscy brali sobie do serca przekazywane uwagi.

Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych korzystając z kamizelek odblaskowych.
 
{galeria}JABLKOCZYCYTRYNA{/galeria}
Powrót na górę strony