Wiadomości

Chobienice - Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 18.04.2013

imgp1166W środę 17 kwietnia w Chobienicach przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele 11 szkół podstawowych, gimnazjów oraz 2 szkół ponadgimnazjalnych. Swój patent na wygrywanie potwierdzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Obrze, którzy czwarty raz z rzędu wygrali w swoich kategoriach. Gratulujemy !  ...

imgp1135  imgp1140
 
W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Szymon Przybysz z SP Nr 3 w Wolsztynie, oraz Dominika Lorenz i Radosław Waśko z Obry uzyskując po 24 punkty. Tą samą liczbę punktów zgromadziła Mirosława Jokiel z Obry wygrywając konkurencję wśród gimnazjalistów.
 
imgp1149imgp1145

Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu okazały się nie lada wyzwaniem dla uczestników turnieju. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód złożony ze slalomu,  równoważni, „tarki” i „łezki”.  Tylko jednej uczestniczce – Mirosławie Jokiel z Gimnazjum w Obrze udała się sztuka zachowania czystego konta po stronie popełnionych błędów. 

Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali cennych wskazówek uczestnikom turnieju. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było, o co walczyć. 

imgp1150imgp1164imgp1158imgp1161imgp1160
 
Drużyny, które zajęły premiowane miejsca otrzymały rowery górskie, sprzęt turystyczny i sportowy oraz akcesoria rowerowe ufundowane przez lokalne samorządy i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Leszna. Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom złożyli Starosta Powiatu Wolsztyńskiego Ryszard Kurp, Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński, Wicewójt gminy Siedlec Hieronim Birk i dyrektor ZPSPiG w Chobienicach Andrzej Wieczorek, a w imieniu organizatorów Komendant Powiatowy Policji Wolsztynie insp. Zbigniew Drzymała.

Podsumowanie tegorocznych zmagań - kolejny już raz - wypadło szczególnie korzystnie dla uczniów z Obry, którzy okazali się najlepsi w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Praca i zaangażowanie młodzieży oraz przygotowującej ją do turniejowych zmagań Pani Justyny Waśko przełożyły się na końcowy sukces. Jednym z jego namacalnych efektów był czwarty w kolekcji rower Mirosławy Jokiel, który zdobyła za zajęcie pierwszego miejsca.

Teraz pozostaje życzyć triumfatorom równie dobrych wyników podczas startu w etapach wojewódzkich, które dla szkół podstawowych i gimnazjów odbędą się we Wrześni, natomiast dla szkół średnich w Gostyniu. 

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki etapu powiatowego:  

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I           SP Obra

II          SP Kaszczor

III          SP nr 1 Wolsztyn

IV         SP nr 3 Wolsztyn

V          SP Stary Widzim

VI         SP Tuchorza

VII        SP Kopanica

VIII       SP Wroniawy

IX         SP Chobienice

X          SP Siedlec

XI         SP Przemęt

GIMNAZJA:

I           Gimnazjum Obra

II          Gimnazjum nr 1 Wolsztyn

III          Gimnazjum Kaszczor

IV         Gimnazjum Kębłowo

V          Gimnazjum nr 2 Wolsztyn

VI         Gimnazjum w Przemęcie

VII        Gimnazjum Belęcin

VIII       Gimnazjum Chobienice

IX         Gimnazjum Kopanica

X          Gimnazjum Mochy

XI         Gimnazjum Tuchorza
 

SZKOŁY ŚREDNIE:

I           ZSZ Wolsztyn

II          ZSRiT Powodowo

Powrót na górę strony