Wiadomości

Zima na drogach - jedźmy ostrożniej !

Data publikacji 04.12.2012

pierwszy snieg1Pomimo tego, że tegoroczna zima przypomniała o sobie później niż zwykle, część kierowców dała się  zaskoczyć niekorzystnej aurze. W wyniku tego podczas kilku godzin, którym towarzyszyły opady śniegu doszło aż do kilku stłuczek i kolizji. Najczęstszą ich przyczyną było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu, co bezpośrednio wynikało z niezachowania bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami. Policjanci apelują – jedźmy ostrożniej !

pierwszy snieg1pierwszy snieg2
04.12.2012r. od wczesnych godzin porannych sypnęło śniegiem, a drogi i miejskie ulice stały się mniej przyjazne dla zmotoryzowanych. W takich warunkach bezwzględnie konieczne dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu jest odpowiednie przygotowanie go do drogi, szczególnie zapewnienie sobie pełnego pola widzenia poprzez usunięcie z szyb śniegu i lodu, dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Równie istotna jest szybka adaptacja każdego kierowcy do jazdy w zimowych realiach i „przestawienie się” na styl jazdy odpowiedni do aury.
 
Część wolsztynian niestety o tym zapomniała, co przełożyło się na zaistnienie kilku stłuczek i kolizji. Wielu ze zmotoryzowanych miało też kłopoty z opanowaniem pojazdów na śliskiej nawierzchni wpadając w poślizgi, które szczęśliwie nie przełożyły się na spowodowanie zdarzenia drogowego.

We wszystkich opisanych zdarzeniach straty ograniczyły się do uszkodzeń pojazdów, poruszający się nimi kierowcy szczęśliwie nie odnieśli obrażeń.  

Policjanci apelują – jedźmy ostrożniej !

Powrót na górę strony