Wiadomości

Trzeźwość na drodze

Data publikacji 16.08.2012
Ruch drogowy to szereg zagadnień, które wchodzą w skład naszego codziennego życia. To nasza droga do szkoły, do pracy, na zakupy, do kina. To podróżowanie samochodem, motocyklem, rowerem. To także piesze wycieczki, podczas których również jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego…

 

 

Na polskich drogach co roku giną setki osób, a wiele polskich rodzin musi zmierzyć się z tragedią jaką jest śmierć bliskich. Przyczyn wypadków jest wiele, a każda z nich to ludzki błąd, którego często nie można już naprawić.

Istotnym problemem jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu i narkotyków.  Nieświadomi konsekwencji swojego działania pijani kierowcy niosą śmierć. Zwróćmy uwagę czy w naszym otoczeniu ktoś pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie próbuje kierować pojazdem. Interweniujmy w takich przypadkach. Nie przechodźmy obok takich sytuacji obojętnie, bo za chwilę pod kołami samochodu może zginąć ktoś z naszych bliskich.

Pamiętajmy także  o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które niejednokrotnie ratują nam życie. Nie zapominajmy o prawidłowym przewożeniu dzieci i zwracajmy ich uwagę na, zgodne z przepisami, poruszanie się po drogach. Dla najmłodszych najważniejsza jest bowiem właściwa edukacja. Jeżeli nie będą wiedziały jak prawidłowo postępować to będą nieświadomie naruszały podstawowe zasady ruchu, a tym samym nie będą bezpieczne.

Dotyczy to również niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, motocyklistów. Jest to grupa osób szczególnie narażona na obrażenia ciała w przypadku zdarzeń drogowych.


Powrót na górę strony