Wiadomości

Policyjna akcja "Prędkość"

Data publikacji 23.11.2011
kontrola drogowa.jpgWczoraj policjanci wolsztyńskiej drogówki przeprowadzili na drogach naszego powiatu działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością  i brawurową jazdą kierujących.  Kontroli zostało poddanych ponad 60 kierujących pojazdami. Z tej liczby większość kierowców popełniła wykroczenie polegające na zbyt szybkiej jeździe …

22.11.2011r. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego w ramach akcji  „Prędkość” w kilkunastu punktach powiatu wolsztyńskiego prowadzili kontrole, których celem było ujawnianie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. W sumie skontrolowanych zostało 62 kierujących różnego rodzaju pojazdami. W 35 przypadkach policjanci dopatrzyli się uchybień ze strony kierowców. Najczęściej zastrzeżenia dotyczyły właśnie prędkości  - mandatami za to wykroczenie ukaranych zostało 33 kierujących. Policjanci pomimo bardzo skonkretyzowanego kierunku działań nie ograniczyli się tylko do reakcji na poczynania brawurowych kierowców. Podczas akcji prowadzonej na drodze nr 315 w rejonie Niałka Wielkiego zwrócili uwagę na rowerzystę, z zachowania którego wynikało, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia mundurowych bardzo szybko znalazły potwierdzenie, a badanie alkotestem wykazało stan nietrzeźwości - 1,19 mg/l (2,49 promila)

Policja  jak zawsze w takich wypadkach apeluje o ostrożną i rozważną jazdę. Każdy z uczestników ruchu drogowego powinien pamiętać, że od jego zachowania zależy nie tylko bezpieczeństwo własne, ale także innych kierujących  oraz  pieszych.

Powrót na górę strony