Wiadomości

Wolsztyn - Piątek pod znakiem najechań na tył pojazdu

Data publikacji 26.09.2011

kolizja1W miniony piątek na drogach powiatu wolsztyńskiego doszło do czterech kolizji. Pomimo tego, że zdarzenia nie były nadzwyczaj drastyczne, a w ich wyniku nie ucierpiał żaden z uczestników wolsztyńscy stróże prawa odnotowali je jako dość szczególne. Powodem tego był niemal identyczny w każdym z przypadków przebieg kolizji, która kończyła się najechaniem na tył poprzedzającego pojazdu …

kolizja2kolizja1
23.09.2011r. policjanci wolsztyńskiej jednostki aż czterokrotnie podejmowali interwencje dotyczące zgłaszanych kolizji drogowych. Wszystkie ze zdarzeń miały miejsce w Wolsztynie, wszystkie również miały niemal ten sam przebieg. Niezależnie od czasu, w którym doszło do kolizji, marek uczestniczących w nim pojazdów,  wieku i płci kierowców przyczyną było niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i w konsekwencji najechanie na jego tył. W swego rodzaju konfrontacji uszkodzeniu uległ Fiat Ducato i uderzone przez niego Audi A6, Opel Vivaro i Fiat Bravo, Star i VW Polo oraz Man i Opel Vectra. Szczęśliwie straty materialne okazały się być jedynymi jakie powstały na skutek spowodowanych kolizji, co istotne szczególnie w przypadkach zdarzeń spowodowanych przez kierujących samochodami ciężarowymi. We wszystkich przypadkach okazało się, że kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o dostosowanie jazdy do warunków drogowych, przepisów w zakresie bezpieczeństwa jazdy,  a także własnych umiejętności. W kontekście opisywanych kolizji niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze jest zachowanie właściwej odległości od poprzedzającego pojazdu. Odległość ta powinna być adekwatna do prędkości z jaką się poruszamy, warunków technicznych pojazdu oraz warunków atmosferycznych. Pamiętajmy również, że niewskazany jest pośpiech, który często decyduje o osłabieniu koncentracji kierowcy, co z kolei przekłada się na zwiększenie ryzyka spowodowania kolizji bądź wypadku.

Powrót na górę strony