Wiadomości

Konkurs "Policjant Ruchu Drogowego"

Data publikacji 17.05.2011

rrd6Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz na strzelnicy w Krutli rozegrane zostały coroczne zawody w ramach konkursu pod nazwą „Policjant Ruchu Drogowego”. W tegorocznych zmaganiach rywalizowali funkcjonariusze tej służby z komend powiatowych w Grodzisku Wielkopolskim, Nowym Tomyślu, Szamotułach i Wolsztynie. Podsumowanie konkursowych zmagań uświetnili swoją obecnością Komendanci jednostek reprezentowanych przez poszczególnych zawodników, starostowie oraz przedstawiciele sponsorów. Najlepszym wolsztynianinem okazał się podobnie jak w minionym roku  sierż.sztab. Daniel Domagała …

rrd1rrd2rrd4rrd5rrd7
 
Konkursowe zmagania rozpoczęły się testem ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego oraz prawa o wykroczeniach. Każdy z uczestników odpowiedział na kilkadziesiąt testowych pytań, co nie należało to najłatwiejszych zadań zważając na szerokie spektrum poruszanej tematyki. Bezkonkurencyjny w tej konkurencji okazał się reprezentujący gospodarzy Daniel Domagała, który odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania. Po konkurencjach, w których preferowana była całościowa i dogłębna wiedza teoretyczna przyszła kolej na sprawdzian ze  znajomości taktyki pracy policjanta i wyszkolenia strzeleckiego. Ta konkurencja wyłoniła laureatów.

Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradzili sobie st.sierż. Mariusz Knopik  z KPP w Grodzisku Wielkopolskim, sierż. Michał Kornosz z KPP w Nowym Tomyślu, st.sierż. Michał Kowzan z KPP w Szamotułach i sierż.sztab. Daniel Domagała z KPP w Wolsztynie i to właśnie oni będą reprezentować swoje jednostki w eliminacjach wojewódzkich, które zorganizowane zostaną w Poznaniu.  Tu policjanci będą musieli się zmierzyć z testem wiedzy, ręczną regulacją ruchem na poznańskich ulicach, jazdą sprawnościową samochodem i motocyklem, strzelaniem z broni służbowej i udzielaniem pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. 

Powiatowy etap konkursu zakończył się uhonorowaniem zwycięzców dyplomami oraz drobnymi upominkami. Policjanci mieli okazję odebrać je z rąk Komendantów poszczególnych jednostek oraz zaproszonych gości. Słowa uznania za wysiłek włożony w rywalizację, zawodowy kunszt i sportowego ducha walki przekazali w imieniu gospodarzy Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie mł.insp. Zbigniew Drzymała oraz Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp, a także Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim mł.insp. Dariusz Rusinek Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu mł.insp. Zbigniew Borowczyk, Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach mł.insp. Mirosław Żabiński i Starosta Szamotulski Paweł Kowzan. Podziękowania złożyli także obecni na miejscu przedstawiciele sponsorów.

Konkurs jak zawsze był okazją do współzawodnictwa, którego pierwszoplanowym celem było podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów, a tym samym stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Bezpieczeństwa, które jest wypadkową jak zawsze wielu czynników, wśród których praca policjantów w białych czapkach należy do najistotniejszych. To właśnie oni niezależnie od warunków pogodowych, pory dnia czy roku są zawsze tam gdzie ich obecność jest niezbędna. To oni kierują ruchem ulicznym, są często pierwsi na miejscu wypadków, udzielają pomocy poszkodowanym, zatrzymują pijanych kierowców, a to zaledwie niektóre czynności, jakie wykonują tysiące funkcjonariuszy z drogówki, na co dzień.

Powrót na górę strony