Wiadomości

Finał Wojewódzkiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2010 roku"

Data publikacji 28.05.2010
img_01877Najlepsi policjanci ruchu drogowego z wszystkich powiatów garnizonu wielkopolskiego stanęli do rywalizacji o miano najlepszego w Wielkopolsce. W gronie 35 uczestników XXIII Wielkopolskiego Finału Wojewódzkiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2010 roku" znalazł się reprezentujący wolsztyńską jednostkę st.sierż. Daniel Domagała. Wolsztynianin okazał się bezkonkurencyjny podczas testu wiedzy pozostawiając w pokonanym polu wszystkich konkurentów. W klasyfikacji ogólnej zajął bardzo wysokie IV miejsce …
 
Uroczyste otwarcie finałowego konkursu o tytuł "Policjanta Ruchu Drogowego 2010 roku" odbyło się w Swarzędzu w sali "Pałacyku  pod Lipami". Właśnie tam zjechali się wszyscy jego uczestnicy po konkurencji strzeleckiej, która odbyła się o godzinie na strzelnicy "Lizawka".
rozp3

Wszystkich biorących udział w zmaganiach konkursowych i zaproszonych gości przywitał I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Wojciech Ołdyński.

Po konkurencji strzeleckiej przyszedł czas na rozwiązanie dwóch testów. Pierwszy zawierał pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, a drugi to przepisy prawa wykroczeń, Kodeksu Karnego oraz resortowe. Na rozwiązanie wszystkich pytań uczestnicy konkursu mieli 40 minut. W tej konkurencji nie miał sobie równych st. sierż. Daniel Domagała.

Kolejne konkurencje to praktyczne umiejętności - kierowanie ruchem oraz jazda sprawnościowa  na motocyklu i samochodem. Tu najlepsi okazali się funkcjonariusze z Poznania, Gniezna i  Leszna.

zak1
zak7

 

W klasyfikacji ogólnej zwyciężył reprezentant KMP w Poznaniu, który już 22 czerwca będzie reprezentował Wielkopolską Policję na finale ogólnopolskim.

 

img_01877

St.sierż. Daniel Domagała zajął bardzo wysokie IV miejsce przywożąc do Wolsztyna Puchar ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego oraz Puchar Prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu. Sukces naszego kolegi docenił Komendant wolsztyńskiej jednostki mł.insp. Zbigniew Drzymała honorując go nagrodą pieniężną oraz koleżanki i koledzy, którzy złożyli mu moc życzeń i gratulacji .
 
opr. na podst. WRD KWP w Poznaniu
Powrót na górę strony