Wiadomości

Konkurs "Policjant Ruchu Drogowego 2010"

Data publikacji 08.05.2010
nagrodzeni2O tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w XI  konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” rywalizowali w miniony czwartek funkcjonariusze tej służby z komend powiatowych w Grodzisku Wielkopolskim, Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Do eliminacji zorganizowanych w tym roku w Grodzisku Wielkopolskim przystąpiło 25 funkcjonariuszy reprezentujących swoje jednostki. Najlepszym wolsztynianinem okazał się st.sierż. Daniel Domagała …
 
wszyscy

Konkursowe zmagania rozpoczęły się testem ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego oraz prawa o wykroczeniach. Każdy z uczestników odpowiedział na kilkadziesiąt testowych pytań, co nie należało to najłatwiejszych zadań zważając na szerokie spektrum poruszanej tematyki. Po konkurencjach, w których preferowana była całościowa i dogłębna wiedza teoretyczna przyszła kolej na sprawdzian ze  znajomości taktyki pracy policjanta i wyszkolenia strzeleckiego.

komendanci

Wolsztynianom szczególnie gorąco dopingowali obecni na miejscu Wicestarosta Wolsztyński Jacek Skrobisz, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie mł.insp. Zbigniew Drzymała i Kierownik Referatu Ruchu Drogowego asp.sztab.  Piotr Horowski. 

nagrodzeni1

Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradzili sobie asp.sztab. Marek Maniecki  z KPP w Grodzisku Wielkopolskim, st.sierż. Piotr Karpowicz z KPP w Nowym Tomyślu i st.sierż. Daniel Domagała z KPP w Wolsztynie i to właśnie oni będą reprezentować swoje jednostki w eliminacjach wojewódzkich, które zorganizowane zostaną w Poznaniu.  Tu policjanci będą musieli się zmierzyć z testem wiedzy, ręczną regulacją ruchem na poznańskich ulicach, jazdą sprawnościową samochodem i motocyklem, strzelaniem z broni służbowej i udzielaniem pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Następnie zwycięzcy rywalizować będą w ogólnopolskim konkursie, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

uczestnicy

Konkurs jak zawsze był okazją do współzawodnictwa, którego pierwszoplanowym celem było podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów, a tym samym stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Bezpieczeństwa, które jest wypadkową jak zawsze wielu czynników, wśród których praca policjantów w białych czapkach należy do najistotniejszych. To właśnie oni niezależnie od warunków pogodowych, pory dnia czy roku są zawsze tam gdzie ich obecność jest niezbędna. To oni kierują ruchem ulicznym, są często pierwsi na miejscu wypadków, udzielają pomocy poszkodowanym, zatrzymują pijanych kierowców, a to zaledwie niektóre czynności, jakie wykonują tysiące funkcjonariuszy z drogówki, na co dzień.

nagrodzeni2

Laureaci uhonorowani zostali pucharami i dyplomami oraz drobnymi upominkami, które wręczyli komendanci poszczególnych jednostek.

Powrót na górę strony