Wiadomości

"Zero Tolerancji" - akcja wolsztyńskiej drogówki

Data publikacji 27.04.2010
kontrola drogowa.jpgDziś policjanci Referatu  Ruchu Drogowego rozpoczęli działania pod nazwą  "Zero Tolerancji". Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, egzekwowanie dostosowania prędkości przez kierujących pojazdami oraz ujawnianie i zatrzymanie pijanych kierowców. …
 

Policyjne działania prowadzone będą na drogach całego powiatu. Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci poza fotelikami to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, w których giną ludzie. Dlatego też w celu ograniczenia tego typu zdarzeń, przez najbliższe trzy dni wolsztyńscy policjanci (podobnie jak pozostali wielkopolscy funkcjonariusze) przeprowadzą działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią przepisy prawa ruchu drogowego.

Na drogach pojawią się również nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami . Najwięcej jednak będzie patroli oznakowanych, które będą miały przede wszystkim oddziaływać na kierujących prewencyjnie. Policjanci oprócz prędkości będą sprawdzać czy wszyscy siedzący w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy każde dziecko jest prawidłowo przewożone.

Ponadto w trakcie trzydniowych działań każdy siedzący za kółkiem będzie zbadany alkotestem. Jak wynika z policyjnych statystyk, najbezpieczniejsze dni i weekendy to te, w których drogówka przeprowadza akcje na drogach. Podczas takich policyjnych działań dochodzi do znacznie mniejszej ilości wypadków czy kolizji. Kierujący widząc policyjne patrole jeżdżą wolniej i ostrożniej, a tym samym docierają bezpiecznie do celu swojej podróży.

Policyjne działania "Zero Tolerancji" to przede wszystkim mobilizacja kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji,  ale przede wszystkim na co dzień. To również uświadamianie wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego,  czy też narażają swoich najbliższych.
Powrót na górę strony