Wiadomości

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data publikacji 27.04.2010

img_9247.jpgW poniedziałek,  26. kwietnia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy, przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele 9 szkół podstawowych, 6 gimnazjów oraz 2 szkół ponadgimnazjalnych ...

Turniej organizowany przez Referat Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Policjanci propagując ideę bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym każdego roku organizują zmagania w kolejnych szkołach powiatu wolsztyńskiego. W tym roku turniej przeprowadzony został w Tuchorzy. Jego celem jak zawsze było podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej ruchu drogowego, a tym samym poziomu bezpieczeństwa na drogach.

W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu przeprowadzone zostały na boisku szkolnym, gdzie ustawiono specjalny tor przeszkód złożony ze slalomu,  równoważni, „tarki” i „łezki”. Konkurencje te jak się okazało nie należały do najłatwiejszych.

Sędzią głównym turnieju był Kierowniki Referatu Ruchu Drogowego asp.sztab. Piotr Horowski, a wspomagali go mł.asp. Robert Majewski i st.sierż. Daniel Domagała. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali cennych wskazówek uczestnikom turnieju. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć. 

 

Drużyny, które zajęły premiowane miejsca otrzymały rowery górskie, elementy odblaskowe i materiały reklamowe ufundowany przez lokalne samorządy. Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom złożyli Starosta Powiatu Wolsztyńskiego Ryszard Kurp, Wiceburmistrz Wolsztyna Justyna Mikołajewska, Wójt Gminy Siedlec Adam Cukier, a w imieniu organizatorów Komendant Powiatowy Policji Wolsztynie mł.insp. Zbigniew Drzymała.

 

Podsumowanie tegorocznych zmagań wypadło szczególnie korzystnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Wolsztyna, gimnazjalistów z Obry i przedstawicieli Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Wolsztyna, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Praca i zaangażowanie młodzieży oraz nauczycieli przygotowujących ją do turniejowych zmagań przełożyły się na końcowy sukces.

 

Teraz pozostaje życzyć triumfatorom równie dobrych wyników podczas startu w etapach wojewódzkich, które  odbędą się już w maju. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów rozegrane zostaną w Poznaniu, natomiast uczniów szkół średnich gościć będzie Kalisz.

 

img_9218img_9217.jpgimg_9264.jpgimg_9249.jpgimg_9268.jpgimg_9257.jpgimg_9247.jpgimg_9262.jpgimg_9334.jpgimg_9310.jpgimg_9290.jpgimg_9287.jpgimg_9292.jpgimg_9298.jpgimg_9318.jpgimg_9315.jpgimg_9337.jpgimg_9340.jpg

 

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki etapu powiatowego: 

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I           SP nr 1 w Wolsztynie

II          SP w Przemęcie

III         SP w Obrze

IV         SP w Buczu

V          SP w Tuchorzy  

VI         SP w Starym Widzimiu

VII        SP nr 3 w Wolsztynie

VIII       SP we Wroniawach

IX         SP w Kopanicy

GIMNAZJA:

I           Gimnazjum w Obrze

II          Gimnazjum w Siedlcu

III          Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie

IV         Gimnazjum w Buczu

V          Gimnazjum w Tuchorzy

VI         Gimnazjum w Przemęcie

 

SZKOŁY ŚREDNIE:

I           ZSZ w Wolsztynie

II          ZSRiT w Powodowie

Powrót na górę strony