Wiadomości

Kontrole Policji i ITD

Data publikacji 19.03.2010
itd2Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie przeprowadzili pierwszą w tym roku wspólną akację kontrolną z inspektorami  leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Poznania.  Jej wyniki wskazują na potrzebę kontynuacji takich działań w przyszłości …
itd3itd1itd2
Działania ukierunkowane były na eliminowanie przypadków przewożenia ponadnormatywnych ładunków. Kontrolowane pojazdy kierowane były na parking w Żodyniu, gdzie ważono je na specjalnie przygotowanej do tego celu wadze. Podczas działań  ujawniono aż siedmiu przewoźników, którzy przekroczyli dopuszczalną ładowność swoich pojazdów. Wśród nich odnotowano także próby ukrycia faktycznej ilości przewożonego towaru. Okazywane do kontroli listy przewozowe nie wskazywały na przeładowanie pojazdu, jednak po dokonaniu kontroli stwierdzano jednoznacznie, że jest inaczej. Dopiero wówczas kierowca przedstawiał dodatkowy list przewozowy, który potwierdzał świadomy przewóz ładunku o wadze przekraczającej dopuszczalne normy.

Wyniki kontroli potwierdziły, że działania są konieczne i z pewnością będą kontynuowane. Najbliższa z zaplanowanych akcji powtórzona będzie jeszcze w tym miesiącu.

Powrót na górę strony