Wiadomości

Trzeźwy poranek

Data publikacji 15.09.2009

drink.jpgW poniedziałek 14 września funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP Wolsztyn realizowali działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”.  To kolejna akcja wolsztyńskiej drogówki w ostatnich dniach. Tym razem celem działań było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców …

img_0633m
 W tej sytuacji nie było wątpliwości, kierowca był trzeźwy. Niestety nie było to regułą..
 
W poniedziałek we wczesnych godzinach rannych policjanci Referatu Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.  Wśród skontrolowanych tego dnia kierowców dwóch okazało się nietrzeźwych. Pierwszym z nich był 33-letni mieszkaniec Starego Widzimia kierujący oplem astra, u którego badanie alkotestem wykazało 0,29mg/l  (0,61 promila), drugi z kierujących to 50-letni rowerzysta - mieszkaniec Gościeszyna. W tym przypadku  badanie alkotestem wykazało 0,66mg/l (1,38 promila). Obaj mężczyźni staną przed sądem, który zadecyduje o sankcji. Za jazdę w stanie nietrzeźwości obu kierującym grozi odpowiednio dwa lata i rok pozbawienia wolności.
 
Policja jak zawsze apeluje do kierujących o powstrzymanie się od jazdy po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W zależności od indywidualnego metabolizmu utrzymuje się on w organizmie przez kilka,a nawet kilkanaście godzin po wypiciu. W sytuacji podobnych kontroli drogowych  wynik badania równy 0,1 mg/l i wyższy oznaczać będzie dla kierujących konsekwencje określone w prawie wykroczeń lub prawie karnym. 

Powrót na górę strony