Wiadomości

Bezpieczny przejazd - akcja Policji i SOK-u

Data publikacji 16.07.2009
imgp3736m.jpgPolicjanci wolsztyńskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei ze Zbąszynka włączając się w kampanię społeczną Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” przeprowadzili dziś działania na kilku przejazdach kolejowych w Wolsztynie i jego okolicy. W ramach akcji rozdano kilkaset ulotek informacyjnych …
 
16.07.2009r. policjanci Referatu Ruchu Drogowego wspólnie ze strażnikami SOK ze Zbąszynka przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj”. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzanych działań informowali kierujących o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, przekonywali jak ważne jest kształtowanie właściwych zachowań i wyrabianie nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem.
 
imgp3705m.jpg
imgp3729m.jpg
imgp3733m.jpg
W minionym roku w skali województwa wielkopolskiego odnotowano 65 zdarzeń na przejazdach niestrzeżonych oraz 79 zdarzeń na przejazdach strzeżonych; w ciągu 6 miesięcy bieżącego roku było ich odpowiednio 31 i 35. Na drogach powiatu wolsztyńskiego w minionym roku zaistniał jeden wypadek na przejeździe niestrzeżonym, natomiast w roku bieżącym zdarzeń o tym charakterze nie odnotowano. 
imgp3712m.jpg

Jak wskazują statystyki przyczyną około 97% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców. Najczęściej wynika z niestosowania się do znaku STOP, wjeżdżania na przejazd, podczas nadawania przez sygnalizator sygnału czerwonego, jazdy pomiędzy półrogatkami, czy próby przejechania pod zamykającymi się zaporami. Podobnie zachowują się niestety również piesi i rowerzyści. 

imgp3710m.jpg
imgp3742m.jpg

Akcja, która spotkała się z bardzo przychylną reakcją kierujących kontynuowana będzie do końca wakacji. Policjanci i strażnicy SOK rozdali kierowcom i pasażerom pojazdów oraz innym uczestnikom ruchu kilkaset ulotek dotyczących kampanii.

Powrót na górę strony