Festyn "Z Pyrkiem bezpieczniej " w Kopanicy

imgp2925Festyn pod nazwą „Z Pyrkiem bezpieczniej” zgromadził na boisku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kopanicy kilkuset najmłodszych uczniów tej placówki. Dopisała pogoda, a atrakcji było co nie miara ...
 

30.04.2008r. w Kopanicy na odbył się festyn pod nazwą „Z Pyrkiem bezpieczniej”, którego organizatorem był miejscowy Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie. W imieniu dyrekcji szkoły festyn rozpoczął sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej policji, którego dzieci owacyjnie powitały w swojej szkole i niemal natychmiast zaprosiły do wspólnej zabawy w rytm „pyrkowej” piosenki.

imgp2933

 

imgp2960.jpg

 


Od godziny 10:00 na zebranych czekała moc atrakcji, występów artystycznych, zabaw, konkursów i pokazów. Nie minęły jeszcze emocje związane z przyjazdem gościa ze stolicy Wielkopolski, a już do rywalizacji stanęły drużyny reprezentujące starsze klasy szkoły podstawowej. Konkursowe zmagania miały charakter sprawnościowo-wiedzowy i obejmowały tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w trakcie zabawy, budowy i wyposażenia roweru oraz znajomości elementów prawa o ruchu drogowym. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy szóstej, którzy pokonali kolegów z klasy czwartej (drugie miejsce) i piątej (trzecie miejsce).
imgp3014.jpg
 
imgp3030.jpg
Kolejną (nie ostatnią tego dnia) atrakcją był pokaz tresury psa służbowego. Funkcjonariusz opiekujący się policyjnym czworonogiem zaprezentował umiejętności swojego pupila na improwizowanym torze przeszkód, przeprowadził pokaz posłuszeństwa, oraz opowiedział o zasadach właściwej opieki nad psem i  postępowaniu wobec obcych zwierząt.
 
imgp3054.jpg
imgp3062.jpg
imgp3104.jpg
Po emocjach związanych z pokazami i konkursami wszyscy z ochotą zasiedli do stołów, aby skosztować przygotowanych dla nich smakołyków. Po krótkiej przerwie przeprowadzony został konkurs wiedzy dla maluchów, rozwiązano także konkurs plastyczny na najlepszy portret Pyrka. Przed rozdaniem nagród i upominków na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. Wśród zebranych pojawił się policjant ruchu drogowego, który przyjechał policyjnym motocyklem. Kilka „rund” wokół szkolnego boiska i możliwość dotknięcia srebrnej hondy przysporzyło wszystkim wiele radości, a sądząc po deklaracjach, za kilka lat szeregi policji zasilone zostaną przez rzeszę zafascynowanych mundurem chłopców i dziewczynek.

 

imgp3113.jpg

Ponieważ festyn nie mógł obyć się bez prezentów, nie zabrakło tego tak ważnego elementu. Laureaci konkursów uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi, a każde z dzieci otrzymało drobne upominki.

 

imgp3178.jpg

 

Nagrodą dla  współorganizujących festyn były setki roześmianych maluchów i prośba,  by  Pyrek w przyszłości znalazł czas i znów zawitał w murach ich szkoły. Wszyscy mają nadzieję, że tak właśnie się stanie.

 

Powrót na górę strony