Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

nowy prezentacja programu microsoft powerpointJak co roku w lutym Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie włącza się w akcję Ministerstwa Sprawiedliwości „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Tegoroczne działania realizowane będą od 24 lutego do 1 marca. W tych dniach osoby, które będą chciały uzyskać poradę dotyczącą postępowania w tego rodzaju sytuacjach mogą zgłosić się do wolsztyńskiej jednostki …


nowy prezentacja programu microsoft powerpoint
 
W tym roku już po raz kolejny w Polsce będziemy obchodzić „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, zaplanowanej w dniach od 24 lutego  do 1 marca w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych.
 
Wolsztyńscy policjanci włączając się w akcję pełnić będą dyżury w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie przy ul. Dworcowej 1 w godz. 10:00 -18:00 od poniedziałku do piątku i w godz. 10:00 - 13:00 w sobotę.
 
Policjanci współpracować będą także z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie również każdy zainteresowany będzie mógł zasięgnąć porady.
 
W  dniu 24 lutego w godz. 16:00-18:00 oraz 26 lutego w godz. 08:00-14:00 każdy chętny będzie mógł zgłosić się w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie dyżurować będzie psycholog oraz pedagog.
 
W dniu 27 lutego w godz. 15:00 - 17:00 odwiedzić będzie można też Punkt Konsultacyjny dla Ofiar Przemocy zlokalizowany w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wolsztynie
Powrót na górę strony