Wystawa zabezpieczeń antywłamaniowych

imgp7194Wystawę zabezpieczeń antywłamaniowych zorganizowaną przez miejscowych stróżów prawa w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie każdego dnia odwiedza wiele osób, które załatwiają w tym miejscu urzędowe sprawy. Dziś na zaproszenie organizatorów ekspozycję obejrzeli uczniowie wolsztyńskiego Technikum Mechanicznego. Młodzież miała okazję aby w praktyce zapoznać się z najnowszymi systemami zabezpieczeń mechanicznych, które rokrocznie goszczą na Międzynarodowej Wystawie Zabezpieczeń SECUREX w Poznaniu …

 

imgp7194.jpgimgp7197

 

25.02.2011r.  wystawę zabezpieczeń antywłamaniowych zorganizowaną w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie odwiedzili uczniowie klas II i IV wolsztyńskiego Technikum Mechanicznego wraz z opiekunem Andrzejem Kaźmierczakiem. Młodzież skorzystała tym samym z zaproszenia wolsztyńskich policjantów, którzy zorganizowali wystawę. Każda z udostępnionych zwiedzającym ekspozycji została omówiona przez mł.asp. Wojciecha Adamczyka, który wyjaśnił znaczenie właściwego doboru zabezpieczeń w kontekście przeciwdziałania włamaniom, omówił poszczególne klasy zamków oraz nadawane im atesty i certyfikaty. Jak się okazało niecodzienna lekcja była również okazją do szerszego przekazania wiedzy na temat przeciwdziałania włamaniom. Wiedza o włamywaczach i sposobach ich przestępczego działania, a zwłaszcza możliwościach zapobiegania włamaniom jest w naszym społeczeństwie minimalna. Sytuacja taka jest niewątpliwie korzystna dla przestępców, gdyż są oni zainteresowani tym, aby społeczeństwo jak najmniej wiedziało o nich samych, o sposobach dokonywania włamań do domów oraz mieszkań i o możliwościach skutecznego im przeciwdziałania. Stąd też na przykładzie zgromadzonych zabezpieczeń omówiono najczęstsze metody działania przestępców  oraz kryteria jakimi kierują się typując potencjalne miejsce włamania.

Wystawa gościć będzie w naszym mieście do końca lutego. Wszystkich zainteresowanych, szczególnie osoby, które zastanawiają się nad wyborem zabezpieczeń do swoich domów, mieszkań lub firm zapraszamy do jej obejrzenia.

Powrót na górę strony