ZT NSZZ Policjantów

Festyn - Policyjni Związkowcy Dzieciom

image009W minioną sobotę na strzelnicy w podwolsztyńskiej Krutli odbyły się obchody Dnia Dziecka zorganizowane dla najmłodszych przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Wolsztynie. Pomimo niesprzyjającej aury liczba atrakcji sprawiła, że całe popołudnie było nieprzerwanym pasmem zabawy. Gośćmi specjalnymi podczas tegorocznego święta byli strażacy z OSP w Obrze oraz leśnicy z Nadleśnictwa Wolsztynie…
kopia slizgimage006image005
image001
  image002image003image004image007image008image009image010

01.06.2013r. na terenie strzelnicy w Krutli niedaleko Wolsztyna policyjni związkowcy zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka.  Tego dnia na najmłodszych czekało wiele atrakcji.  Kolejki chętnych ustawiały się przed dmuchaną zjeżdżalnią i stanowiskiem, gdzie wykonywany był kolorowy, wakacyjny makijaż, a także do przejażdżki czterokołowymi rowerami. Chętni, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Wolsztynie. Zwycięzców i uczestników przyrodniczych zmagań nagradzano ciekawymi książkami oraz upominkami związanymi z przyrodą. Specjalne emocje zapewnili strażacy z OSP w Obrze. Dzieci mogły wsiąść do strażackiego wozu, założyć strażackie hełmy oraz  przeprowadzić inscenizowana akcję gaśniczą.

Amatorzy dobrej zabawy i rywalizacji mogli także zmierzyć siłę uderzenia i kopnięcia na specjalnych urządzeniach, zagrać w „powietrznego” tenisa oraz złożyć odciski linii papilarnych na specjalnie przygotowanej karcie. Dla każdego dziecka przygotowano specjalną koszulkę z wizerunkiem maskotki wielkopolskich policjantów - sierżantem Pyrkiem oraz mnóstwo przysmaków i słodyczy. Ogromnym powodzeniem cieszyły się gry i zabawy sprawnościowe, których wynikami wszystkie dzieci z dumą chwaliły się rodzicom. Pośród gier i zabaw nie zabrakło miejsca na garść cennych porad dotyczących bezpiecznego spędzenia nadchodzących wakacji.

Zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą stojącego na czele policyjnych związkowców Piotra Horowskiego festyn został zorganizowany po raz kolejny jako kontynuacja działań skierowanych do najmłodszych. Sądząc po odbiorze ze strony dzieci, z pewnością wpisze się on na stałe do kalendarza imprez o charakterze prewencyjnym jakie organizują wolsztyńscy stróże prawa.

Powrót na górę strony