ZT NSZZ Policjantów

I Turniej Służb Mundurowych Powiatu Wolsztyńskiego w Piłce Nożnej

imgp9289
W czwartek 17 maja na boisku ORLIK przy Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się I Turniej Służb Mundurowych Powiatu Wolsztyńskiego w Piłce Nożnej. Zacięta, ale przeprowadzona w duchu fair play rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którymi okazali się reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie. Medalowe pozycje wywalczyły także drużyny policjantów i leśników, które uplasowały się na drugim i trzecim miejscu. Turniej okazał się nie tylko świętem sportowców, był także znakomitą okazją do integracji wszystkich służb i jak podkreślili organizatorzy bardzo  prawdopodobne, że doczeka się kontynuacji …

W turniejowych zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze, Nadleśnictwo Wolsztyn, SP ZOZ Wolsztyn, Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie, Komendę Powiatową PSP w Wolsztynie oraz Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie. Rywalizacja stała na wysokim i wyrównanym poziomie, a o sukcesie bądź przegranej w kolejnych meczach decydowała dyspozycja dnia. Zawodnicy wszystkich drużyn mogli liczyć na wspaniały doping zgromadzonej publiczności, wśród których znaleźli się między innymi Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp, Wicestarosta Jacek Skrobisz, a także kierownictwo biorących udział w turnieju instytucji. Sportowa rywalizacja była zacięta, zawodnikom nie brakowało też hartu ducha, co widoczne było w każdej niemal akcji. Ostatecznie najlepsza na boisku okazała się drużyna Straży Pożarnej z Wolsztyna. Na drugim miejscu znaleźli się policjanci, a trzecie miejsce zajęli pracownicy wolsztyńskiego Nadleśnictwa. Czwarte miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący sąd i prokuraturę wolsztyńską, na piątym miejscu znaleźli się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego z Obry, na szóstym pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Wolsztyna.

Na turnieju panowała wspaniała atmosfera nic więc dziwnego, że padły deklaracje, że Powiatowy Turniej Piłkarski Służb Mundurowych stanie się cykliczną imprezą. Deklaracje te są tym istotniejsze, że organizatorom udało się osiągnąć nie tylko cel sportowy ale także zawodowy, którego istotą była integracja służb współdziałających na co dzień w diametralnie innych okolicznościach.

 

policja

 

 

sp zoznadlesnictwo
wsd obra
imgp9312

 

imgp9343
imgp9357
imgp9384
imgp9316
imgp9367
imgp9393
imgp9408
imgp9528
imgp9526
imgp9522

 

Powrót na górę strony