ZT NSZZ Policjantów

Pożegnanie Zbigniewa Piosika

em1Wczorajszy dzień był szczególny dla Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Odbyła się bowiem wówczas uroczystość pożegnania Naczelnika Wydziału Kryminalnego asp. sztab. Zbigniewa Piosika, który  po długoletniej służbie w Policji odszedł na zasłużoną emeryturę…

em1em3
W dniu 15.02.2012 roku  policjanci oraz pracownicy cywilni naszej jednostki, punktualnie o godzinie 14:00, zgromadzili się w gabinecie Komendanta  chcąc pożegnać odchodzącego na emeryturę asp. szt. Zbigniewa Piosika-Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Podziękowania za długoletnią służbę złożył w imieniu policjantów i pracowników cywilnych naszej jednostki Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Zbigniew Drzymała oraz  I Zastępca Komendanta podkom. Jarosław Frąckowiak. Indywidualne podziękowania złożyli również koleżanki i koledzy emeryta, którego wyjątkowy sposób bycia i nietuzinkowe zaangażowanie w służbie w sposób szczególny zapadły im  w pamięć.

Żegnający się z zaszczytną  służbą w Policji karierę  swą rozpoczął w 1984 roku,  zaznaczając swą obecność zarówno w pionie prewencji jak i pionie policji kryminalnej. Był dzielnicowym, przeszedł wiele szczebli awansu stając się ostatecznie Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. Po przepracowaniu 28 lat w resorcie doszedł do wniosku, iż czas odejść, odpocząć i oddać się pasjom, na które wcześniej brakowało czasu. Następcą szacownego emeryta został wieloletni, doświadczony  funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego - asp. Rafał. Płóciniczak.

Powrót na górę strony