ZT NSZZ Policjantów

Policyjna Wigilia

dsc01383.jpgWigilijne spotkania organizowane od kilku lat dla środowiska policyjnego weszły na stałe do kalendarza wolsztyńskich stróżów prawa. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Nie zabrakło wigilijnego opłatka i wspólnych kolęd …
Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wzięli udział w organizowanym jak co roku spotkaniu wigilijnym. Tegoroczne spotkanie było jak zawsze okazją, by przy wspólnym stole zasiadły osoby, które na co dzień ze względu na charakter służby i pracy nie mają możliwości na spotkanie w tak szerokim gronie. Wigilijny wieczór rozpoczął Kapelan Policji O. dr Wojciech Popielowski, który w imieniu Rektora WSD Misjonarzy Oblatów O. dr Antoniego Bochma i własnym powitał wszystkich  obecnych oraz  przekazała życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
dsc01363
dsc01381
Nie zabrakło tradycyjnego  przełamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania - tradycji wrośniętych w polską kulturę od wieków.
dsc01372.jpg
dsc01367.jpg
dsc01383.jpgdsc01391
imgp4790
Tegoroczne spotkanie przy opłatkowym stole miało też swój wymiar ponadczasowy, zasiedli bowiem za nim funkcjonariusze, dla których była to pierwsza wigilia w mundurze, jak również pracownicy żegnający się z pracą w wolsztyńskiej jednostce. Dla wszystkich jednak bez wyjątku był to niezwykle cenny czas radości i refleksji.


Powrót na górę strony