ZT NSZZ Policjantów

Wigilijne spotkanie

Środowisko wolsztyńskich stróżów prawa zorganizowało spotkanie opłatkowe ...
19.12.2008r. funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wzięli udział w organizowanym jak co roku spotkaniu wigilijnym. Spotkanie było okazją, by przy wspólnym stole zasiadły osoby, które na co dzień ze względu na charakter służby i pracy nie mają możliwości na spotkanie w tak szerokim gronie. 
 
spotkanie wigilijne (2)

Wigilijny wieczór rozpoczęła nadkomisarz Lidia Wróbel – Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie, która w imieniu kierownictwa jednostki powitała wszystkich  obecnych oraz  przekazała życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
 
spotkanie wigilijne (1)
 
Nad duchową stroną spotkania trzymał pieczę ojciec dr Wojciech Popielowski – do niedawna kapelan wolsztyńskich Mundurowych a obecnie kapłan parafii Matki Boskiej Królowej Pokoju we Wrocławiu-Popowicach.
 
 
spotkanie wigilijne
 
  spotkanie wigilijne (3)
 
Nie zabrakło więc  przełamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania - tradycji wrośniętych w polską kulturę od wieków. Tegoroczne spotkanie przy opłatkowym stole miało też swój wymiar ponadczasowy, zasiedli bowiem za nim funkcjonariusze, dla których była to pierwsza wigilia w mundurze, jak również pracownicy żegnający się z pracą w wolsztyńskiej jednostce. Dla wszystkich jednak bez wyjątku był to niezwykle cenny czas radości i refleksji.
 
 
Powrót na górę strony