Debaty społeczne

Wolsztyn - Debata społeczna w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

imgp1556 - kopiaWczoraj w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie, na którą zaproszono słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem debaty było bezpieczeństwo osób starszych w ich miejscu zamieszkania. Spotkanie było tez okazją do przekazania szefowi wolsztyńskich stróżów prawa uwag i sugestii dotyczących naruszeń prawa obserwowanych, na co dzień przez seniorów …
imgp1556 - kopiaimgp1552 - kopiaimgp1555 - kopia
22.05.2013r. o godz. 16:00 w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przyczynkiem do spotkania była debata społeczna, której tematem było bezpieczeństwo osób starszych w miejscu zamieszkania. Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Zbigniew Drzymała wprowadzeniem dotyczącym roli Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego w środowisku lokalnym. Następnie zebrani mieli okazję do zapoznania się z wynikami pracy wolsztyńskich policjantów. Ich codzienną służbę przedstawiono w zestawieniu z najczęściej popełnianymi przestępstwami, odnotowanymi na przestrzeni ostatnich lat. Jak się okazało dane statystyczne w większości pokryły się z odczuciami seniorów, którzy jako bolączkę wskazywali na przypadki niszczenia mienia, drobne kradzieże oraz zakłócanie ciszy nocnej.
 
Podczas spotkania, w trakcie dyskusji poruszono również problematykę dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym procedury przeprowadzania kontroli drogowych przez umundurowanych i nieumundurowanych policjantów, a także najczęściej popełniane błędy przez pieszych i rowerzystów. Inicjatywa, z którą do seniorów wystąpili wolsztyńscy policjanci, sądząc po reakcjach zebranych, okazała się niezwykle cenna.
 
W najbliższym czasie podobne spotkanie przeprowadzone zostanie z udziałem uczniów wolsztyńskiego Liceum Ogólnokształcącego.

 

Powrót na górę strony