Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pierwszy dzień akcji "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI"
Od 26 lipca br. rusza kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych w ramach akcji „Prędkość – ZERO TOLERANCJI”. Przez kolejne 3 dni policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Działania ukierunkowane będą na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.
-
K32 - Potrącenie pieszego
W miniony piątek nad ranem na drodze krajowej nr 32 w okolicy Powodowa doszło do zdarzenia, w którym kierujący dostawczym Iveco potrącił idącego drogą mężczyznę. Policjanci skierowani na miejsce wypadku natychmiast rozpoczęli reanimację mężczyzny, któremu udało się przywrócić funkcje życiowe. Niestety, mężczyzna po przewiezieniu do szpitala zmarł. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.
-
Rusza akcja "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" - video
W najbliższych dniach policjanci w całej Wielkopolsce przeprowadzą kolejną edycję akcji „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Cały czas na drogach naszego województwa odnotowujemy wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Ogromna ilość osób zostaje rannych, a wiele osób siada za kierownicą pod wpływem alkoholu. „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI” ma na celu eliminowanie takich zachowań i zdarzeń. Kierowcy łamiący prawo, a także inni uczestnicy ruchu drogowego, nie mogą w tych dniach liczyć na policyjne pouczenia.
-
Wolsztyn - Święto Policji 2017
Święto Policji to szczególny dzień dla wszystkich osób noszących mundur tej formacji. Tegoroczne święto było dla wolsztyńskich stróżów prawa jak zawsze okazją do awansów i odznaczeń. Było też czasem refleksji mundurowych nad wyzwaniami, jakie spotykają na swej drodze każdego. dnia.
-
Wolsztyn - Okradli seniorkę, poszukuje ich Policja.
Oszuści pomimo tego, że od lat niezmiennie posługują się tymi samymi metodami nieprzerwanie znajdują kolejne ofiary swego przestępczego procederu. Ich działanie bardzo często polega na przekonaniu swoich ofiar, by wpuścili ich do swego domu. Szczególnie zagrożoną grupą społeczną są ludzie starsi, których łatwowierność, a czasami naiwność najczęściej wykorzystują przestępcy.
-
Powiat - Podsumowanie 3-dniowej akcji PRĘDKOŚĆ
Przez 3 dni na drogach powiatu wolsztyńskiego trwała akcja PRĘDKOŚĆ. W jej trakcie policjanci prowadzili działania mające na celu egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.
-
„Dzieci mają głos”. Warto ich posłuchać!- MP3
„Dzieci mają głos” - to wspólna kampania na rzecz bezpieczeństwa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i radia CENTRUM_106.4. Tym razem to dzieci mają uświadomić dorosłym, dlaczego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest tak ważne. Dżingle z udziałem najmłodszych kaliszan, będą emitowane na falach radia przez cały okres wakacji. Mamy nadzieje, że dotrą do świadomości wszystkich użytkowników dróg!
-
KGP - Bezpieczeństwo na drogach - akcja „Prędkość”
Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w okresie wakacyjnym 2016 r. wskazuje, że wśród przyczyn wypadków dominowała nadmierna prędkość. Co roku w tym okresie dochodzi do dużej ilości zdarzeń drogowych. Analiza wypadków, do których doszło w czasie tegorocznych wakacji wskazuje, że główna przyczyna zdarzeń drogowych w dalszym ciągu pozostaje taka sama. Od dziś do niedzieli na polskich drogach przeprowadzone zostaną wzmożone działania Policji „PRĘDKOŚĆ”.
-
Nieborza - Nastoletnia agresja zakończona pobytem w policyjnym areszcie
Zarzutem uszkodzenia ciała zakończył się dla mieszkańca Nieborzy udział w festynie zorganizowanym w tej miejscowości w ubiegłą niedzielę. Interweniujący policjanci doprowadzili agresora do policyjnego aresztu, natomiast pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do wolsztyńskiego szpitala. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą" - Akcja prewencyjna policjantów z Wolsztyna, Grodziska i Nowego Tomyśla
W miniony czwartek – 6 lipca - na wodach jeziora Kuźnickiego policjanci z Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna, Nowego Tomyśla i Poznania wspólnie ze strażakami z Wolsztyna, Grodziska Wlkp. i Rakoniewic oraz przedstawicielem Drużyny Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Wolsztyn przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Pokaz obejrzało około dwustu kolonistów. Prewencyjna akcja nad wodą w programie, której znalazł się również pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz tresura psów policyjnych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Policjanci zadbali również, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt jakim dysponują.