Aktualności

Chobienice - 104 km/h - mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 30.07.2026

Nieodpowiedzialnym zachowaniem popisał się wczoraj kierowca Lexusa zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze pełniący służbę w Chobienicach zatrzymali mężczyznę, ponieważ ten przekroczył o 54 kilometry na godzinę dozwoloną w tym miejscu prędkość. Za popełnione wykroczenie kierujący utracił prawo jazdy.

29.07.2026 r. ok. godz. 15:00 policjanci WRD pełniący służbę na terenie Chobienic zwrócili uwagę na jadącego w ich kierunku Lexusa. Powodem zainteresowania mundurowych tym właśnie autem była jego prędkość. Policjanci zmierzyli ją, ustalając w ten sposób, że kierowca znajdując się w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 104 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli ustalono, że za kierownicą samochodu siedzi 65-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn.

Mężczyzna, jak wykazało badanie był trzeźwy.  Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych, przypisali 13 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że w przypadkach przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymany dokument przekazany zostaje właściwemu Staroście, który zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

WARTO PAMIĘTAĆ !!! 

Od marca tego roku, na wszystkich drogach jednojezdniowych dwukierunkowych poza terenem zabudowanym podobnie przekroczenie prędkości sankcjonowane jest w ten sam sposób.

  • IMG-20260730-WA0010
Powrót na górę strony