Aktualności

Wolsztyn - W żłobku o "Bezpiecznych Wakacjach 2024"

Data publikacji 27.06.2024

Policjanci KPP w Wolsztynie odwiedzili dziś wolsztyński żłobek, gdzie spotkali się z dziećmi oraz ich opiekunkami. Przyczynkiem do spotkania było zaproszenie Pani Dyrektor oraz realizowane od kilku dni działania „Bezpieczne Wakacje 2024”. Maluchy mogły między innymi usłyszeć jak bezpiecznie przejść prze ulicę oraz zobaczyć policyjny radiowóz. Podjęta inicjatywa dałam wyraz temu, że właściwych zachowań na drodze i poza nią warto uczyć od najmłodszych lat.

27.06.2024 r. na zaproszenie Pani Dyrektor w wolsztyńskim żłobku pojawili się policjanci KPP w Wolsztynie – funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich asp. Katarzyna Kucharczak oraz oficer prasowy asp.sztab. Wojciech Adamczyk.

Wizyta policjantów była dla maluchów sporą atrakcją, ponieważ mogły z bliska zobaczyć sprzęt, jakim dysponują mundurowi, w tym policyjny radiowóz.

Spotkanie nie było jednak wyłącznie okazją do poznania zawodu policjanta. Tego dnia równie ważnym tematem było bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym podczas rozpoczętych właśnie wakacji. Policjanci wyposażeni w mini przejście dla pieszych oraz znaki drogowe wspólnie z dziećmi ćwiczyli właściwe zachowania pieszych uczestników ruchu drogowego.

Ćwiczenia okazały się dla dzieci świetną zabawą, a jednocześnie pierwszą poważną lekcją bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Maluchy błyskawicznie przyswajały przekazywane przez policjantów wiadomości, wśród których były między innymi rozpoznawanie i reakcja na kolory na sygnalizatorze świetlnym.

Lekcja z udziałem policjantów z pewnością zostanie zapamiętana na długo, a w przyszłości z pewnością zaowocuje bezpieczeństwem podczas miejskich wycieczek.

Powrót na górę strony