Aktualności

Wolsztyn - Groźne zderzenie. Ranna została nastolatka

Data publikacji 19.09.2023

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z ulicą Poniatowskiego w Wolsztynie. Uczestniczka zdarzenia – kierująca motorowerem nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do wolsztyńskiego szpitala. Sprawca zdarzenia, jak ustalili policjanci był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

18.09.2023 r. ok.godz. 22:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z ulicą Poniatowskiego w Wolsztynie doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierujący samochodem osobowym mężczyzna i dwie nastolatki poruszające się motorowerem.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący Audi A4 26-letni mieszkaniec Wolsztyna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającej się motorowerem Junak 15-letniej mieszkance Tuchorzy. W następstwie feralnego manewru doszło do zderzenia pojazdów.

Kierująca motorowerem nastolatka z urazem głowy i złamaniem kości lewej ręki trafiła do wolsztyńskiego szpitala. Jej pasażerka – 16-letnia mieszkanka tej samej miejscowości, jak również kierujący Audi nie odnieśli obrażeń. Badania alkotestem wykazały, że oboje kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Miejsce zdarzenia, jak również pojazdy w nim uczestniczące zostały poddane szczegółowym oględzinom. Po ich zakończeniu samochód i motorower przetransportowane zostały na parking.

Kierującemu Audi zatrzymano prawo jazdy, policjanci zatrzymali też dowody rejestracyjne obu uszkodzonych pojazdów.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W przypadku zdarzenia drogowego, w którym obrażenia ciała prowadzą do rozstroju zdrowia na czas dłuższy niż 7 dni sankcją może być pozbawienie wolności do 3 lat.

  • Sceneria nocna. Miejsce wypadku drogowego. Uszkodzony samochód osobowy i motorower wbity między przednie koło i nadkole.
    Groźne zderzenie
  • Sceneria nocna. Miejsce wypadku drogowego. Uszkodzony samochód osobowy i motorower. Na miejscu widoczni policjanci i strażacy prowadzący działania. Po lewej stronie wóz strażacki.
    Groźne zderzenie
Powrót na górę strony