Aktualności

Wolsztyn - Za nami kolejna akcja znakowania rowerów WIBEROO

Data publikacji 13.09.2023

Zgodnie z zapowiedzią we wtorek 12 września wolsztyńscy policjanci przeprowadzili w swojej siedzibie kolejną akcję znakowania rowerów WIBEROO. Chętni do udziału w akcji rejestrowali się telefonicznie, a lista uczestników wypełniła się w kilka dni. W dniu znakowania dopisała pogoda i humory cyklistów.

12.09.2023 r. wolsztyńscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Akcja realizowana jest w ramach projektu Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych, w którym w Wielkopolskiej Policji powstała usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę. E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa, pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie, jako zaginionych.

Chętni do przystąpienia do programu mieli możliwość wcześniejszej telefonicznej rejestracji, podczas której określana była godzina stawiennictwa w wolsztyńskiej jednostce policji oraz przekazywane zostały podstawowe informacje na temat znakowania. Podczas akcji oznakowano 25 rowerów.

  • Dwaj policjanci pochylają się nad rowerem. Jeden z nich trzyma w ręku urządzenie do grawerowania i wykonuje grawer na ramie roweru.
    WIBEROO
  • Policjant podczas znakowania roweru. Obok stoi rodzina - mama i dwóch synów przypatrując się czynności. Chłopcy mają założone na głowach rowerowe kaski ochronne.
    WIBEROO
Powrót na górę strony