Aktualności

Starkowo - Alkohol i jazda za kierownicą nie są i nigdy nie będą dobrym połączeniem

Data publikacji 11.09.2023

Wypity alkohol i kierowanie pojazdem nigdy nie są dobrym połączeniem. Dowodem na to jest zdarzenie, do którego doszło w minioną niedzielę w Starkowie, gdzie kierujący autem doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w organizmie kierującego samochodem znajdowało się ponad 2,3 promila alkoholu. Konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być do nieodpowiedzialnego kierowcy bardzo surowe.

10.09.2023 r. ok.godz. 14:00 w Starkowie kierujący Volkswagenem Golfem 45-letni mieszkaniec tej miejscowości skręcając w lewo, w kierunku posesji nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocykliście.

W efekcie feralnego manewru mężczyzna doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący motocyklem 57-letni mieszkaniec Bukówca Górnego na szczęście nie został poważnie ranny. Obrażenia, jakich doznał ograniczyły się do krwawienia z nosa i ogólnych potłuczeń.

Wezwani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bardzo szybko zorientowali się, że sprawca zdarzenia jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu alkotestem, które wykazało 1,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,31 promila w organizmie).

Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji ukarali go mandatem 1500 złotych. Równolegle wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze dotyczące przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Tu grożąca mu kara jest zdecydowanie surowsza, ponieważ może to być nawet do 2 lat więzienia.

  • Oparty o metalowe ogrodzenie motocykl uszkodzony w kolizji.
    honda
  • Droga prowadząca przez miejscowość. Po prawej stronie sad z drzew owocowych, po lewej zabudowania i biegnący wzdłuż nich chodnik. Na chodniku i częściowo na jezdni stoi Volkswagen Golf, za nim karetka pogotowia. Na miejscu stoi kilku gapiów.
    Volkswagen
Powrót na górę strony