Aktualności

Wolsztyn - Webinarium dla seniorów dotyczące bezpieczeństwa w Internecie

Data publikacji 05.09.2023

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj (4 września) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wolsztynie odbyło się webinarium poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu seniorów w Internecie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wolsztyńskiej Rady Seniorów oraz osoby zainteresowane tematyką cyberzagrożeń i sposobami ich skutecznego unikania.

04.09.2023 r. w godz. 10:00-12:35 odbyło się webinarium p.n. „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw, jak vishing i spoofing”.

Webinarium zorganizowane zostało przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej skierowane. Przedsięwzięcie miało charakter ogólnopolski, a jego odbiorcami byli głównie seniorzy i ich opiekunowie, jednakże uczestniczyć mógł w nim każdy zainteresowany, który w tym dniu zalogował się na przeznaczonej do tego platformie.

Do udziału w webinarium w Wolsztynie wszystkich chętnych zaprosiła Wolsztyńska Rada Seniorów. Poruszana na spotkaniu tematyka dotykała ważnych i widocznych niemal na każdym kroku zagrożeń, które chyhają na internautów w trakcie różnego rodzaju aktywności w sferze wirtualnej.

Prelegenci przedstawili dwa bloki tematyczne dotyczące między innymi takich zjawisk, jak "spoofing", "deepfake głosowy" i "vishing" , podjeli też tematykę bezpiecznych zakupów, fałszywych stron internetowych i tworzenia silnych haseł. Przekazane wiadomości w wielu przypadkach były dla obecnych pierwszym kontaktem z tematyką cyberzagrożeń, a jednocześnie przyczynkiem do pogłębienia wiedzy w tego zakresu.

  • Sala sesyjna Urzędu Miasta w Wolsztynie. Stół za którym siedzą uczestnicy spotkania. Wszyscy patrzą w kierunku ekranu, na którym wyświetlana jest projekcja treści webinarium.
    Webinarium dla seniorów
  • Zbliżenie na ekran projektora. Widoczna treść prelekcji - trzy prostokąty w kolorze granatowym z elementami grafiki odnoszącymi się do tematów oszustw internetowych i złośliwego oprogramowania.
    Webinarium dla seniorów
Powrót na górę strony