Aktualności

Adamowo - Potrącenie rowerzysty

Data publikacji 01.09.2023

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Adamowie doszło do zdarzenia, w którym ranny został nastoletni rowerzysta. Sprawca zdarzenia – kierujący samochodem osobowym mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a w sprawie wszczęli postępowanie przygotowawcze.

31.08.2023 r. ok.godz. 18:00 w Adamowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego Fordem Ka i rowerzysty.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym 39-letni mieszkaniec Kębłowa potrącił przejeżdżającego przez oznakowany przejazd dla rowerzystów 15-letniego mieszkańca Starego Widzimia. W następstwie uderzenia rowerzysta wywrócił się doznając złamania kości piszczelowej prawej nogi. W tych okolicznościach konieczne okazało się przetransportowanie go do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz zbadali trzeźwość jego uczestników. Badania wykazały, że zarówno kierowca samochodu, jak i rowerzysta byli trzeźwi.

Kierującemu Fordem mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Materiały postępowania po jego zakończeniu trafią do sądu, który zadecyduje o sankcji, jaką poniesie mężczyzna. Karą za spowodowanie wypadku jest pozbawienie wolności do 3 lat.

  • Miejsce zdarzenia drogowego - rejon skrzyżowania i znajdujących się w jego obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. Na jezdni stoi samochód osobowy z uszkodzoną szybą czołową, przed nim lezy rower. W tle market DINO.
    Potrącenie rowerzysty
  • Miejsce zdarzenia drogowego. Zbliżenie na uszkodzoną szybę czołową samochodu osobowego.
    Potrącenie rowerzysty
Powrót na górę strony