Aktualności

Wolsztyn - Wiberoo, akcja znakowania rowerów

Data publikacji 15.05.2023

WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower, to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. W Wolsztynie najbliższa akcja znakowania zaplanowana została na czwartek, 25 maja. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. W jaki sposób przystąpić do usługi WIBEROO?

Najbliższe znakowanie rowerów w KPP Wolsztyn ul. Dworcowa 1 w Wolsztynie odbędzie się w czwartek 25 maja br. w godz. 14:00 - 18:00. W celu oznakowania roweru niezbędna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Zainteresowanych prosimy o kontakt dzwoniąc pod numer telefonu 47 77 28 239 lub 47 77 28 209. Policjant wówczas wyznaczy godzinę, na którą należy stawić się w wolsztyńskiej jednostce Policji wraz z dokumentem tożsamości.

Informujemy, że podczas znakowana rowerów należących do małoletnich konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Kto może przystąpić do usługi WIBEROO?

- osoba posiadająca: komputer/laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do internetu, dostęp do poczty elektronicznej i telefon komórkowy

- osoba, która zapozna się z regulaminem usługi dostępnym na stronie: https://wiberoo.pl/regulamin i  zaakceptuje jego postanowienia,

- osoba posiadająca przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru (dowód zakupu, kartę gwarancyjną)

- osoba, która udzieli zgody m.in. na wprowadzenie zmian w rowerze poprzez trwałe naniesienie metodą grawera indywidualnego numeru na ramę roweru, co może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę.

Na czym polega znakowanie roweru w usłudze WIBEROO?

- policjanci oznakują rower przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie metodą grawera, indywidualnego numeru na ramę roweru.

Ta metoda stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę. Grawerunek nanoszony jest na ramę roweru.

- po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel w ciągu 14 dni ma obowiązek zalogowania się na stronie www.wiberoo.pl by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres email, na który podczas logowania otrzymają Państwo hasło.

Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru.

- w przypadku zbycia roweru lub jego kradzieży, właściciel zobowiązany jest na swoim koncie znajdującym się na platformie wiberoo.pl, zamieścić stosowną informację .

- udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny

 
 
Powrót na górę strony