Aktualności

Wolsztyn - Policjanci i seniorzy spotkali się w bibliotece

Data publikacji 12.05.2023

Wolsztyńska profilaktyk asp. Katarzyna Kucharczak z Zespołu d/s Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii oraz kom. Krzysztof Rezler Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji wzięli udział w spotkaniu klubowym słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, które odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera. Podczas spotkania policjanci przeprowadzili wykład dotyczący metod zapobiegania zagrożeniom na jakie narażeni są seniorzy - od zdarzeń związanych z ruchem drogowym, po szerokie spektrum oszustw na wnuczka, policjanta, pracownika socjalnego lub służb medycznych.

8 maja 2023 r.  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera zorganizowane zostało spotkanie do udziału, w którym zaproszeni zostali policjanci oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wolsztyna. Przyczynkiem do spotkania było zaprezentowanie realizowanego przez wielkopolskich policjantów programu "Bezpieczne życie seniora" oraz omówienie najczęściej występujących zagrożeń, na które narażeni są ludzie starsi.

W rolę prelegentów wcielili się tego dnia asp. Katarzyna Kucharczak z Zespołu d/s Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii oraz kom. Krzysztof Rezler Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji. Policjanci przedstawili założenia realizowanego na terenie Wielkopolski programu prewencyjnego "Bezpieczne życie seniora" oraz omówili najczęściej występujące zagrożenia, na  które narażeni są ludzie starsi.

Wśród przedstawionych metod działania przestępców szczególną uwagę poświęcono oszustwom metodami "na wnuczka", "na domokrążcę", "na pracownika opieki społecznej" oraz "na policjanta". Obecni mogli się przekonać, że ofiarą przestępcy można paść w wielu z pozoru niegroźnych sytuacjach, z których niejednej można uniknąć stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa omówionych przez zaproszonego gościa.

Zebrani mieli również okazję do zapoznania się z sylwetkami dzielnicowych pełniących służbę na terenie miasta i gminy Wolsztyn.

 

  • Sala czytelni w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie. Na podwyższeniu naprzeciw widowni dwoje policjantów podczas prelekcji. Policjantka stoi, za nią na fotelu siedzi drugi policjant.
  • Sala czytelni w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie. Na podwyższeniu naprzeciw widowni dwoje policjantów podczas prelekcji. Policjant stoi, za nim na fotelu siedzi policjantka.
  • Sala czytelni w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie. Na podwyższeniu naprzeciw widowni stoi policjant prezentujący sylwetkę Kierownika Rewiru Dzielnicowych widoczną na ekranie.
Powrót na górę strony