Aktualności

Popowo Stare - Poladowo - Kierował pod wpływem alkoholu. Uderzył w drzewo

Data publikacji 09.05.2023

W miniony piątek – 5 maja – dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji za pośrednictwem operatora WCPR został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze pomiędzy Popowem Starym, a Poladowem. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu.

05.05.2023 r. ok.godz. 22:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na trasie Popowo Stare - Poladowo. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie. Mundurowi ustalili, że kierujący Hyundaiem Getz 31-letni mieszkaniec Barchlina stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo doznając obrażeń głowy.

Kilka minut po zdarzeniu na miejscu znalazł się przypadkowy kierowca, który zatrzymał się, żeby zobaczyć, co się stało i w przypadku potrzeby udzielić pomocy rannemu. Kierujący Hyundaeim mężczyzna będąc w tym czasie poza pojazdem niespodziewanie wsiadł do auta i odjechał. Samochód z uwagi na uszkodzenia zatrzymał się po kilkuset metrach. Będący tego świadkiem kierowca zadzwonił na numer alarmowy 112 i czekał do przyjazdu patrolu.

Policjanci zbadali kierowcę Hyundaia i okazało się że jest pod wpływem alkoholu. Użyty do badania alkotest wskazał 0,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,38 promila). Kierowca z obrażeniami głowy przetransportowany został do szpitala w Lesznie.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i wszczęli w sprawie postępowanie przygotowawcze. Jego efektem dla mężczyzny może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Powrót na górę strony