Aktualności

Wieleń - Duet na bakier z prawem

Data publikacji 05.05.2023

W czwartkowe (4 maja) popołudnie funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali do kontroli kierującą Mercedesem kobietę, w organizmie której, jak się później okazało, znajdowało się niemal 3,5 promila alkoholu. Mundurowi udaremnili jej dalszą jazdę i poinformowali o wszczęciu postępowania, którego efektem może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności. Jak się również okazało, pasażerem kobiety był jej konkubent poszukiwany przez policjantów z Głogowa.

04.05.2023 r. ok.godz. 18:30 na ul. Brzoskwiniowej w Wieleniu policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie podczas patrolu miejscowości zwrócili uwagę na osobowego Mercedesa. Osoba kierująca autem miała ewidentne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, co wzbudziło w mundurowych podejrzenia dotyczące jej stanu trzeźwości.

Policjanci wydali nakaz zatrzymania się do kontroli. W aucie znajdowały się dwie osoby - za kierownicą siedziała kobieta, natomiast jej pasażerem był mężczyzna. Policjanci wylegitymowali oboje ustalając w ten sposób, że kierującą jest 41-letnia mieszkanka Głogowa, natomiast pasażerem jej konkubent, 34-letni mieszkaniec tej samej miejscowości.

Zachowanie kobiety i wyczuwalna woń alkoholu jednoznacznie wskazywało na to, że jest pod jego wpływem. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, które wykazało 1,64 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (3,44 promila!). W trakcie kontroli policjanci ustalili, że zaledwie kilka tygodni wcześniej w podobnych okolicznościach kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Dodatkowo podczas sprawdzenia danych pasażera policjanci ustalili, że … jest osobą poszukiwaną przez policjantów KPP w Głogowie na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie w związku z orzeczoną karą pozbawienia wolności wynikającą z niewywiązania się z nałożonej na niego grzywny. Głogowianin uwolnił się od odbycia kary uiszczając całość grzywny.

Kierującej samochodem kobiecie zakazano dalszej jazdy i poinformowano o wszczęciu w jej sprawie postępowania przygotowawczego. Materiały postępowania po jego zakończeniu przekazane zostaną do sądu, który zadecyduje o karze. Kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Zbliżenie na policjanta stojącego przy radiowozie oznakowanym i trzymającego w dłoni alkotest.
    alkotest
Powrót na górę strony