Aktualności

Kopanica - Dostarczał przesyłki znajdując się pod wpływem alkoholu

Data publikacji 02.05.2023

Podejrzane zachowanie kuriera wskazujące na to, że jest pod wpływem alkoholu spowodowało, że mieszkaniec gminy Siedlec powiadomił o swych wątpliwościach policjantów. Mundurowi bardzo szybko zlokalizowali mężczyznę i zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało w jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. Nie był to niestety jednak jedyny powód, jaki dyskwalifikował go, jako kierowcę.

27.04.2023 r. tuż przed godziną 10:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację, z której wynikało, że poruszający się samochodem Citroen Jumper kierowca firmy kurierskiej może znajdować się pod wpływem alkoholu.

W rejon Nowej Wsi i Kopanicy, gdzie był widziany skierowany został patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po krótkiej penetracji terenu zlokalizowali opisane przez zgłaszającego auto i nakazali kierowcy zatrzymanie się do kontroli.

Już pierwszy kontakt z mężczyzną, którym po wylegitymowaniu okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego w dużym stopniu uprawdopodobnił podejrzenia zgłaszającego. Wszelkie wątpliwości rozwiało badanie alkotestem, jakiemu poddany został mężczyzna. Urządzenie wykazało 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,17 promila w organizmie). Dalsza jazda w tych okolicznościach okazała się niemożliwa. Policjanci skontaktowali się z właścicielem firmy, w której pracował nieodpowiedzialny kierowca i przekazali mu pojazd.

Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie pierwszy raz został zatrzymany w podobnych okolicznościach. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń okazało się, że kilka miesięcy wcześniej kierując pojazdem mechanicznym znajdował się pod wpływem alkoholu, w następstwie czego zatrzymane zostało mu prawo jazdy.

Mężczyzna został poinformowany o wszczęciu postępowania przygotowawczego, którego materiały przekazane zostaną do sądu. Karą w tym przypadku może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

fot. pixabay.com

  • Zdjęcie ilustracyjne. Sylwetka kuriera trzymającego przed sobą kilka ułożonych jedna na drugiej paczek. Twarz mężczyzny widoczna fragmentarycznie.
    Kurier
Powrót na górę strony