Aktualności

Gmina Siedlec - Policjanci zatrzymali ukrywającego się pod podłogą mężczyznę

Data publikacji 22.03.2023

Używając sportowej metafory, w starciu przestępczej pomysłowości z policyjną determinacją, lepsi okazali się policjanci. Poszukiwany od ubiegłego roku mieszkaniec gminy Siedlec do wczoraj ukrywał się przed organami ścigania. Zatrzymali go policjanci z Sulechowa i Wolsztyna, a przestępcy nie pomogła nawet specjalnie przygotowana skrytka pod podłogą, w której się ukrył. Teraz za popełnione wcześniej przestępstwa trafi do więzienia.

21.03.2023 r. we wczesnych godzinach porannych policjanci z Sulechowa i Wolsztyna przeprowadzili na terenie gminy Siedlec wspólne działania, których efektem było zatrzymanie poszukiwanego od kilku miesięcy przestępcy. Wobec mężczyzny wydane zostały przez sąd dwa zarządzenia i dwa nakazy doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

Przez ostatnich kilka miesięcy przestępca skutecznie unikał kontaktu z organami ścigania. Sytuacja zmieniła się wczoraj. Policjanci uzyskali informacje, że może znajdować się na terenie swojej posesji. Mundurowi objęli obserwacją dom oraz drogi prowadzące w jego kierunku. Sprawdzili też najbliższą okolicę. Po pewnym czasie zapukali do drzwi domu.

Domownicy zgodnie twierdzili, że mężczyzna był w domu kilka dni wcześniej, lecz w chwili wizyty policjantów nie ma go. Przekonywali też, że nie wiedzą, gdzie może być. Policjanci nie dali im wiary i rozpoczęli przeszukanie domu. Równolegle zabezpieczyli teren na wypadek ewentualnej próby ucieczki mężczyzny, w czym wymiernie wspomagał ich policyjny pies.

Przeszukanie parteru budynku nie przyniosło spodziewanych efektów, w związku z czym policjanci przenieśli się na poddasze. Jego stan wskazywał na to, że nie jest zamieszkane przez domowników, lecz stanowi rodzaj magazynu, w którym składowane są różnego rodzaju stare przedmioty.

Po kilkudziesięciu minutach przeszukania policjanci zwrócili uwagę na fragment podłogi, przyległy bezpośrednio do komina. Odsunęli znajdujące się tam przedmioty oraz niewielki fragment wykładziny podłogowej. Okazało się, że ta część podłogi jest ruchoma. W rzeczywistości była to pokrywa niewielkiej skrytki umieszczonej pod podłogą, w której znajdował się poszukiwany mężczyzna. Nie mając szans ucieczki, nie próbował jej. Został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji w Sulechowie.

Dzięki podjętej przez policjantów współpracy oraz poprzedzającym zatrzymanie działaniom operacyjnym, poszukiwany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwa, w tym jazdę pod wpływem alkoholu i kradzieże.   

  • Skrytka w podłodze na strychu, z której po odsłonięciu pokrywy wychodzi poszukiwany mężczyzna.
  • Skrytka w podłodze na strychu, z której wyszedł poszukiwany mężczyzna.
Powrót na górę strony