Aktualności

Solec - Odpowie za włamanie do piwncy i kradzież elektronarzędzi

Data publikacji 21.03.2023

Przed kilkoma tygodniami KPP w Wolsztynie została poinformowana o kradzieży elektronarzędzi należących do mieszkańca Solca. Jak ustalono narzędzia skradzione zostały z piwnicy pokrzywdzonego. Sprawcą kradzieży okazał się jego krewny, któremu za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach marca w Solcu doszło do kradzieży piły spalinowej i szlifierki na szkodę mieszkańca tej miejscowości.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki już po kilku dniach ustalili, kto dopuścił się kradzieży oraz odzyskali skradzione mienie. Kryminalni typując potencjalnego sprawcę wzięli pod uwagę znanego im z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa krewnego poszkodowanego mężczyzny. Trop okazał się słuszny, a zatrzymany przez policjantów amator cudzej własności przyznał się do popełnionego przestępstwa, wskazał też, co zrobił ze skradzionymi narzędziami.

Na tej podstawie policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do piwnicy swego krewnego przy pomocy oryginalnego klucza, a skradzione narzędzia, jako własne przekazał swemu znajomemu pożyczając pod ich zastaw gotówkę.

Policjanci odzyskali piłę spalinową i szlifierkę, które w najbliższym czasie powrócą do właściciela. Sprawca włamania usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kara za tego typu przestępstwo to pozbawienie wolności od roku do 10 lat.

  • Zabezpieczone przez policjantów elektronarzędzia - piła spalinowa i szlifierka tarczowa.
Powrót na górę strony