Aktualności

Wolsztyn - Dyżurowali, by promować służbę w Policji

Data publikacji 20.03.2023

Dziś w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wolsztynie zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dyżurowali przedstawiciele wolsztyńskiej jednostki policji, którzy promowali zawód policjanta. Dla zainteresowanych służbą w Policji przygotowano materiały informacyjne dotyczące procesu rekrutacji oraz warunków, na jakie może liczyć kursant, a następnie policjant. Informacje zawierały między innymi wysokość podniesionego od 1 marca uposażenia.

20.03.2023 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wolsztynie w ramach promocji zawodu policjanta odbył się dyżur, zorganizowany przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Goście urzędu przygotowali dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji materiały informacyjne dotyczące rekrutacji, terminów przyjęć zaplanowanych na bieżący rok oraz kwestii dotyczących podniesionego z dniem 1 marca br. wynagrodzenia. Z przygotowanymi informacjami zapoznano również pracowników urzędu.

Zgodne z nowymi przepisami funkcjonariusze do 26 roku życia po odbyciu szkolenia zawodowego podstawowego, rozpoczynający służbę będą zarabiać około 4900 zł „na rękę”. Natomiast rozpoczynający służbę w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu, mogą liczyć na specjalny dodatek w wysokości 500 złotych.

Służba w Policji, to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie działanie na rzecz innych, a jednocześnie chcą robić w swym życiu coś pożytecznego. To dający satysfakcję zawód dla osób potrafiących pracować w zespole, radzących sobie ze stresem, otwartych i kreatywnych.

Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:

 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • posiadać nieposzlakowaną opinię,
 • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
 • korzystać z pełni praw publicznych,
 • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
 • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
 • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
 • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Kompleksowe dane dotyczące rekrutacji w 2023 roku można znaleźć tutaj : http://bip.wolsztyn.kpp.policja.gov.pl/204/rekrutacja-do-sluzby-w/37321,Ogloszenia-Nabor-2023-r-do-sluzby-w-wielkopolskiej-Policji-dwie-procedury.html

 • Policjant idący w kierunku Powiatowego Urzędu Pracy. Obok stojący radiowóz.
 • Przedstawicielka Zespołu Prezydialnego, Kadr i Szkolenia oraz policjantka podczas dyżuru w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wolsztynie. Na przeciw miejsca siedzące zajęte przez osoby słuchające prelegentki.
 • Przedstawicielka Zespołu Prezydialnego, Kadr i Szkolenia oraz policjantka podczas dyżuru w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wolsztynie. Na przeciw miejsca siedzące zajęte przez osoby słuchające prelegentki.
Powrót na górę strony