Poznań/Siedlec - Policjant z brązowym medalem Mistrzostw Polski w No Gi Jiu Jitsu

Data publikacji 16.03.2023

W dniach 25 i 26 lutego br. w Poznaniu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. Trzecie miejsce w kategorii MASTER I wywalczył mł.asp. Mateusz Grelak – przewodnik psa służbowego z Posterunku Policji w Siedlcu. To kolejny sukces sportowy policjanta, który zajmuje się tą dyscypliną od czterech lat.

W sobotę i niedzielę -  25 i 26 lutego w Hali UAM w Poznaniu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu 2023. To jedna z największych imprez tego typu organizowanych w Polsce.

Dyscyplina sportu nazywana też  brazylijskim jiu jitsu jest połączeniem zapasów, jiu jitsu i judo i opiera się na chwytach, dźwigniach oraz innych technikach unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika. Nie stosuje się natomiast uderzeń.

W zawodach już kolejny raz wystartował mł.asp. Mateusz Grelak przewodnik psa służbowego z Posterunku Policji w Siedlcu, który zainteresował się ta dyscypliną sportu przed czterema laty. Policjant wystartował w kategorii MASTER I, niebieski pas, do 97,5 kg i zdobył trzecie miejsce stając na podium zawodów.

Tym samym powtórzył swój sukces z 2021 roku, kiedy również zdobył brąz. Jeszcze lepszy sportowy wynik udało się osiągnąć policjantowi w ubiegłym roku podczas 2 Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI I NO GI, gdzie zajął pierwsze miejsce i stanął na najwyższym stopniu podium.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszemu koledze i życzymy dalszych sportowych osiągnięć. Okazja do najbliższych już w czerwcu w Mińsku Mazowieckim podczas 3 Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI I NO GI.

• Zawody sportowe. Mata do walki w kolorze niebieskim i żółtym. Na macie, na pierwszym planie dwaj walczący zawodnicy, za nimi inni zawodnicy w trakcie walki lub obserwujący sportowe zmagania. Obok walczących zawodników stoją sędziowie.
  • Dyplom zawodów z informacją o zajęciu III miejsca przez Mateusza Grelaka.
  • Podium sportowe. Na poszczególnych stopniach stoją zawodnicy pozujący do fotografii. Na trzecim miejscu zawodnik z Posterunku Policji w Siedlcu Mateusz Grelak.